S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert

  • Реєстрація

Поняття про текстильні товари. Загальні відомості про сировину, переплетення, обробку

 

       Навчальні питання:

  1. Текстильні волокна, пряжа, нитки

  2. Тканини. Ткацькі переплетення, дефекти ткання

 

   1. Текстильні волокна, пряжа, нитки

   До текстильних товарів відноситься продукція текстильної промисловості, яка виробляється з текстильних волокон, пряжі та ниток, а саме: тканини, неткані та дубльовані матеріали, штучне хутро.

   Текстильні волокна – це тонкі видовжені тіла, в яких площа поперечного зрізу набагато менша за довжину (наприклад, середня довжина волокон бавовника в 1750 разів більша від його товщини), а міцність і еластичність такі, що дають можливість, скручуючи, переробляти їх на пряжу та нитки.

   Текстильні волокна поділяють на натуральні та хімічні (штучні та синтетичні).

1a  Натуральні - це волокна рослинного, тваринного та мінерального походження.

 

2 a  3 a  4a  5a

       

6a 

     Штучні волокна одержують при хімічній переробці природних полімерів, часто целюлози.

   Синтетичні волокна одержують з полімерів, які синтезують із продуктів переробки нафти, кам’яного вугілля.

7a


   

   

   

    Текстильні нитки за способом одержання поділяються на прядені та непрядені.

  Шляхом прядіння (скручування) природних коротких і штапельованих хімічних волокон утворюється пряжа або прядена текстильна нитка.

8a   Гребінна пряжа – це найтонша високоякісна пряжа, яка відрізняється рівною поверхнею, незначною ворсистістю, високою міцністю. Гребінному прядінню піддають волокна довжиною понад 55 мм. З неї виготовляють високоякісні бавовняні тканини: батист, шифон, маркізет, вуаль, а також камвольні вовняні тканини.

  Кардний спосіб прядіння є найпоширенішим, використовується для волокон середньої довжини. За якістю кардна пряжа є проміжною між гребінною та апаратною, має середню товщину, ворсистість. З неї виготовляють ситці, бязі, мадаполами, міткалі, сатини, шотландки тощо.

   Апаратне прядіння застосовують для низькосортних коротких бавовняних, лляних, вовняних волокон. Апаратна пряжа товста, пухка, дуже ворсиста, з нерівною поверхнею. З цієї пряжі отримують фланель, бумазею, вовняні, суконні, костюмні та пальтові тканини, зокрема: сукна, драпи та інше.  

   Непрядені нитки одержують з обмежено довгих волокон внаслідок розмотування коконів або формування волокон через фільєри з наступним скручуванням, склеюванням.

  9a 10a11aklasuf nutok

      

   Структура пряжі й ниток характеризується такими основними показниками: товщиною (лінійною густиною), кількістю елементарних ниток у комплексній нитці та одиничних ниток у крученій або суканій нитці-пряжі, ступенем і напрямком кручення, вологістю, міцністю та рівномірністю.

   У міжнародній практиці товщину текстильних волокон і пряжі прийнято вимірювати в тексах, вона визначається масою, що припадає на одиницю довжини. За одиницю маси приймають грам, за одиницю довжини – кілометр, за одиницю вимірювання лінійної густини – текс (г/км, 1Т= 1г/км)

 

Продовження