S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert

  • Реєстрація

Класифікація та асортимент швейної білизни

        

         Навчальні питання:

    1. Класифікація та асортимент швейної білизни

    2. Розміри, конструктивні особливості

 

1. Класифікація та асортимент швейної білизни

До асортименту швейної білизни відносять верхню і натільну білизну, постільну й столову білизну та швейні вироби для новонароджених.

Асортимент верхньої і натільної білизни

Верхня сорочка — чоловічий одяг з рукавами, коміром, застібкою, прямого або напівприлеглого силуету. Рукави можуть бути довгими або короткими, комір — відкладним, стоячовідкладним, стоячим та ін., застібка — відкритою (на планці або без неї) або потаємною, сорочки можуть бути з кишенями або без них. Сорочки верхні можуть бути з твердою прокладкою у комірці або у комірці та манжетах.

До натільної білизни належать:

Нижня сорочка — білизна чоловіча та жіноча, що надівається на тіло або на корсетні вироби. Найбільш поширені сорочки чоловічі з відкритим мисоподібним вирізом, обробленим разом з розрізом пере­ду планкою, що застібається на два ґудзики, перед — зі складкою, спин­і — з кокеткою. Рукави довгі та закінчуються швом у підгортку. Виго­товляються в основному з бавовняної тканини.

Сорочки нижні жіночі бувають на бретельках та планках, їх оздоб­люють мереживами та ін. Виготовляють з бавовняних та шовкових тканин різноманітних фасонів.

Нижня спідниця — жіноча білизна різної довжини, що надягається під спідницю або плаття, виготовляють з бавовняних та шовкових тканин.

Нічну сорочку шиють вільного силуету різної довжини, з рукава­ми та без них, з коміром та без нього, оздоблюють вишиванням, мережи­вом, виготовляють з бавовняних та шовкових тканин відбілених, гладкофарбованих та вибивних.

Труси шиють з відбілених, або вибивних бавов­няних тканин.

Кальсони — чоловіча білизна, виготовляють з фігурним поясом, з застібкою на ґудзиках. Ззаду поясу наявні два хлястики, що також застібаються на ґудзики. Низ кальсон закінчується манжетами. Ши­ють кальсони з гринсбону, тик-полотна, бязі відбіленої.

Піжама — комплект одягу для сну, що складається з куртки (блу­зи) та брюк різної довжини. Виготовляють з різних тканин, звичайно з оздобленням.

До корсетних виробів відносять:

Корсет — виріб, що охоплює тулуб від нижніх частин грудних залоз до лінії талії.

Грація — жіночий виріб, що охоплює тулуб від верхньої частини грудних залоз до лінії талії.

Корсетні вироби виготовляють з бавовняних та шовкових тканин, еластичного трикотажного полотна (з комплексними нитками спандекс), мереживного полотна, оздоблюють мереживом, вишивкою та ін.

 6b

Асортимент білизни для новонароджених

Кофточка — одяг для новонароджених, дітей ясельної та дошкіль­ної груп з рукавами та застібкою. Кофточки звичайно шиють з легких тканин яскравих та різноманітних малюнків.

Сорочечка-льоля — білизна для новонароджених вільного силуе­ту, з рукавами, з розрізом від верху до низу спереду або ззаду.

Сорочечка — білизна для новонароджених з розрізом у верхній частині переду або спинки. Сорочечки та льолі виготовляють зам’яких бавовняних тканин.

Повзунки — білизна для новонароджених та дітей ясельної групи у вигляді комбінезона, що закривають ступні ніг, виготовляють їх із м’яких бавовняних тканин.

До швейних виробів, що не належать до одягу, відносять:

Пелюшки — вироби прямокутної або квадратної форми для завер­тання новонароджених, можуть мати кути закругленої форми.

Простирадло — виріб прямокутної або квадратної форми, з мережива­ми або вишивкою, для завертання новонароджених.

Підгузки — вироби для новонародженого, щоб запобігати забруд­ненню пелюшок.

Конверт для новонароджених — виріб для сну та прогулянки дитини. Верхня частина конверта може бути доповнена капюшоном з рукавами.

 7b

Асортимент постільної білизни

Простирадла, наволочки (у вигляді чохла з застібкою або клапаном з одного боку), підодіяльники — шиють із бавовняних та лляних тканин.

Стьобана ковдра — виріб, що складається з двох шарів тканини та утеплювальної прокладки між ними, вистьобаний наскрізними стібками

Стьобане покривало — на відзнаку від ковдри має прокладку з формостійких матеріалів та великі стібки.

 

                                     Асортимент постільної білизни                                       Асортимент столової білизни     

                    8b               6

 

Продовження