S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert

  • Реєстрація

Спортивне взуття. Класифікація, асортимент

 

    Навчальні питання:

1. Спортивне взуття

2. Класифікація, асортимент спортивного взуття

 

1. Спортивне взуття

Спортивне взуття призначене для занять фізкультурою і спортом, а також активного відпочинку. Його виготовляють з верхом із тканин, переважно з дубльованої двошарової кирзи, а також із джинсової тканини з гумовими обсоюзками, окантовкою деталей вер­ху, на блочках із шнурівкою або гумкою на підйомі Суцільно-штампованими випускають лише туфлі купальні. Виготовляють таке взуття клейовим або формованим методами. Для усунення ковзання гумових підошов застосовують метале­ві і гумові шини різної конфігурації знімні металеві пластинки (у взутті для альпіністів), волокнисті наповнювачі.

 

2. Класифікація, асортимент спортивного взуття

За статевовіковим призначенням спортивне взуття поділяють на чоловіче, хлопчаче, жіноче, дівоче, шкільне і дитяче.

За видами і різновидами розрізняють туфлі, черевики, напівчеревики.

Туфлі спортивні бувають суцільнокроєні, зі шнурівкою на блочках, внутрішнім воском і задником, гумовою обсоюзкою, на  гумовій підошві, із зовнішнім потовщенням у каблучній частині.

Туфлі кросові випускають зі шнурівкою на блочках, з фігурни­ми надблочниками, підсилюючими накладками із синтетичної тасьми, високими зовнішніми задниками з прогумованої тканини, підсиленими вініл-штучною шкірою з вентилюючими отворами, з рифленими гумовими обсоюзками, гумовими носками на гумових підошвах без потовщення в п'ятковій частині.

Туфлі для активного відпочинку за зовнішнім виглядом нагадують кросові, їх виготовляють на підошві зі спіненого полівінілхлориду з вкладними устілками-супінаторами з пористої гуми.

Туфлі для тенісу виготовляють із шнурівкою на блочках, з гумовими обсоюзками і носками на гумових підошвах із спеціальним рифленням без потовщення в каблучній частині, підсилені в геленковій та пучковій частинах текстильними язичками, прокладкою із пористого матеріалу.

Туфлі купальні формують із кольорової гуми, потовщенням на заднику, бортах і носку.

Сандалі для басейну виготовляють методом формування з ко­льорової гуми. Вони складаються з підошви з двома гумовими ремін­цями (роз'ємними або нероз'ємними).

Черевики баскетбольні подібні до туфель тенісних. Черевики футбольні подібні до туфель кросових, але на підо­шві мають гумові шипи- підсилювачі в передній частині.

35b

На замовлення спортивних товариств випускають гумове взут­тя для майстрів спорту.

Розміри гумового спортивного взуття:

- чоловіче - 255, 262, 270, 277, 285, 292, 300, 307;

- жіноче - 225, 232, 240, 247;

- хлопчаче -225. 232, 240. 247;

- шкільне - 202,210,217;

- дитяче - 165,172,180, 187.195.