S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert

  • Реєстрація

Поняття про товар і товарознавство. Якість товару

 

     Навчальні питання:

1. Поняття про товар і товарознавство

2.  Якість товарів  

 

1. Поняття про товар і товарознавство 

    Товарознавство –  це наука про основні характеристики товарів, сукупність знань про товар як пред­мет торгівлі, про його властивості, ґатунки, споживче значення. Термін «товарознавство» походить від слів «товар» і «знати».

   Вимоги до товарознавства як навчальної дисципліни: формування в учнів міцних знань із питань класифікації, асортименту, стандартизації непродовольчих товарів; визначення корисних властивостей, оптимальних умов, способів і режимів зберігання товарів (тара, пакувальні матеріали); засвоєння умінь і навичок з оцінки якості товарів.

   Товар – це продукт праці, який має здатність задовольняти конкре­тні потреби людини та розподіляється в суспільстві шляхом купівлі-продажу.

   Товар як продукт праці має подвійний ха­рактер. З одного боку, він є вартістю, з іншого –  споживчою вартістю. Вартість товару характеризується ви­тратами суспільно необхідної праці на його проектування, виробництво і розподіл. Виразом вартості є його ціна.

   Спо­живча вартість товару –  сукупність корисних властивостей товару, які роблять його здатним задовольняти потреби людей.

Корисність товару  це його здатність задовольняти пев­ні потреби людини. Корисність –  поняття суб'єктивне. Той самий товар для різних людей може бути і корисним, і мар­ним, і навіть шкідливим, наприклад: окуляри або ліки без призначення.

1   cpozuvci vlactuvocti 2   zvyazok tovaroznavctva

 

Продовження