S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

Транспортні засоби: класифікація мотоциклів, моторолерів, мопедів, велосипедів, автомобілів. Класифікація та характеристика асортименту. Вимоги щодо якості

 

   Навчальні питання:

1.Транспортні засоби: класифікація асортименту мотоциклів, моторолерів, мопедів, велосипедів, автомобілів

2. Вимоги щодо якості

 

1.Транспортні засоби: класифікація асортименту мотоциклів, моторолерів, мопедів, велосипедів, автомобілів

zacobu perecuvannyТранспортний засіб – це засіб, призначений для перевезення людей та вантажів. Транспортні засоби поділяють на сухопутний та водний транспорт.

До засобів пересування сухопутного транспорту відно­сяться: легкові автомобілі, мотоцикли, моторолери, мопеди, мотовелосипеди, велосипеди.

До мототранспортних засобів особистого користування відносять мотоцикли, моторолери і мопеди. Їх особливостями є простота влаштування і керування, висока маневреність, легкість та невисока ціна.

Основними конструктивними вузлами мототранспортних за­собів є двигун, силова передача, ходова частина, електроустатку­вання та органи керування. 

motozuklМотоцикл - двоколісний дорожній транспортний засіб з бо­ковим причепом чи без нього, з робочим об'ємом 50 см3 більше та спорядженого масою не вищою 400 кг (ДСТУ 2984-95) "Засоби транспортні дорожні. Типи. Терміни та визначення". Мотоцикли відрізняються від інших мототранспортних засобів високою про­хідністю, простотою в управлінні, екологічністю у витраті пального, достатньо високою вантажопідйомністю і надійністю. Завдяки цим властивостям вони є основними мототранспортними засоба­ми на селі.

Мотоцикли поділяються:

За призначенням – дорожні, спортивні, спеціальні.

За типом двигуна – двотактні, чотиритактні, роторні, електричні.

За кількістю циліндрів – одноциліндрові, двоциліндрові.

За типом передачі – ланцюгової передачі, карданної передачі.

За вагою – легкі (вагою до 150 кг), середні (вагою від 150 до 250 кілограмів) та важкі (вагою понад 250 кілограмів).

 

mopeduМоторолери — різновид мотоцикла, але відрізняється від ньо­го більш комфортними умовами для водія. Двигун, силова переда­ча і бензобак у нього розташовані в задній частині під сидінням і закриті стальним кожухом. Передній щит, який переходить внизу у широкі підніжки, добре захищає водія і пасажира від пилу, бруду і забезпечує посадку. Моторолер має високу маневреність, порівня­но невеликі розміри, низький рівень шуму. Він економічний і ком­фортний. Основними недоліками моторолера є обмежена прохідність по сільським дорогам (малий діаметр коліс). Його ціле­спрямовано використовують у міських умовах. В західних країнах, особливо Італії, Іспанії, Франції, моторолери є одними з найпопулярніших транспортних засобів, до того ж не тільки серед молоді.

 

mopedМопеди - це надлегкі мотоцикли, які мають педальний привід, як у велосипеда. У них наявна рама велосипедного типу з посиле­ними вузлами, з амортизатором на передньому колесі. У мопедах використовуються двигуни з робочим об'ємом не більше 50 см3. Двигун має двох - або трьохступінчату коробку передач, а також педальний привід для запуску двигуна і для допомоги двигуну при підйомі вгору. Мопеди мають достатньо високу швидкість, неве­ликі розміри і масу, економічні і зручні в експлуатації і зберіганні.

Різновидом мопедів є мопеди без педалей з кікстартером (нож­ний важіль) - скорочено "мокікі". По суті, мокікі - це мікромотоцикл, оскільки відрізняється від нього лише малою потужністю дви­гуна.

У сучасному асортименті мототранспортних засобів закордон­ного виробництва виділені міні-байки (легкі мотоцикли), "класики" (середні мотоцикли), спортбайки, скутери (моторолери) та чопери.

Велосипед - це дво- або триколісний засіб, який приводиться в рух силою м'язів людини, що сидить, за допомогою педалей (ДСТУ 2239-93). Велосипед є найдоступнішим і найнадійнішим транспор­тним засобом для широких верств населення. Він складається із рами, передньої вилки, руля, коліс, сідла, силової передачі (каре-точного механізму), гальма.

Велосипеди поділяють:

За призначенням дорожні, спортивні, дитячі

Класифікують велосипеди за віковою ознакою та призначен­ням. Велосипеди за віковою ознакою поділяють на дві групи: для дітей та дорослих.

Велосипеди для дітей. Відповідно до ДСТУ 2239-93 "Велосипе­ди. Терміни та визначення" поділяють на двоколісні, триколісні з приводом на переднє колесо, триколісні з приводом на заднє колесо та комбіновані. Ці велосипеди призначені для дітей дошкільного віку. Дитячі випускають дво-та триколісні

Велосипеди дорожні для дорослих випускають з рамою закритою, напіввідкритою, відкритою, складаною; велосипеди для підлітків бувають з рамою закритою, відкритою, складаною та розбірною;

Велосипеди для дорослих за призначенням поділяються на до­рожні (для дорослих, підлітків, молодших школярів) та спортивні.

Дорожні, в свою чергу, поділяються на велосипеди із закритою, відкритою, з напіввідкритою, складною рамою.

Дорожні велосипеди призначені для експлуатації всіма групами споживачів для щоденних повільних поїздок будь-якими дорогами. Ці велосипеди спроектовано так, щоб можна було їх експлуатувати багато років з мінімальним обслуговуванням. Ос­новними вимогами до цих велосипедів є зручність, комфортність переміщення, простота обслуговування, довговічність.

Спортивні велоси­педи призначені для тренувань, змагань, туризму і поділяються на спортивно-туристські, спортивно-шосейні, спортивно-кросові, спортивно-трекові, спортивно-ігрові.

Спортивні представлені чотирма видами: спортивно-туристські, спортивно-шосейні, спортивно-трекові та спортивно-кросові.

Спортивно-шосейні велосипеди призначені для швидкісного переміщення по якісному шосе. Мають легку, з невеликою базою раму, щільно накачані колеса, кермо з перепадами, багатоступінча­сту передачу. Вага такого велосипеда становить 9-10 кг.

Спортивно-туристські велосипеди призначені для тренувань, туризму будь-якими дорогами. Це шосейний велосипед з більшою базою, що робить такі велосипеди стійкішими та комфортнішими у пересуванні на них з багажем. Рами мають більшу міцність і жорсткість, за рахунок ширших труб. Класичне кермо "роги" у по­єднанні з більш високим виносом забезпечує вищу і спокійнішу посадку, ніж у класичного шосейного велосипеда.

Спортивно-трекові призначені для тренування та змагань на велодромах (треках).

Спортивно-кросовий - це спортивний велосипед для трену­вань і змагань на пересічній місцевості.

Спортивно-ігровий - це спортивний велосипед для їзди і спортивних змагань підлітків будь-якими дорогами.

У сучасному асортименті велосипедів закордонного виробниц­тва виділені велосипеди гірські, гібридні, тандеми, спеціальні (циркові, пляжні, поштові, багажні) тощо.

 

velo

Автомобіль, авто́ (від грец. — «сам» і лат. mobilis — «той, що рухається») — самохідна колісна машина, яка приводиться в рух встановленим на ній двигуном і призначена для перевезення людей, вантажу, буксирування транспортних засобів, виконання спеціальних робіт та перевезення спеціального устаткування безрейковими дорогами. Пересувається переважно суходолом.

Легкові автомобілі за типом двигуна поділяють на карбю­раторні і дизельні; за призначенням: загального призначення і спеціальні.

Класифікація автомобілів.

І. За призначенням:

Транспортні автомобілі використовуються для перевезення вантажів та пасажирів.

Спеціальні автомобілі використовуються для різних спеціальних цілей (пожежні автомобілі, автомобілі швидкої допомоги, автокрамниці, автокрани).

Автомобілі для перегонів призначені для спортивних змагань, у тому числі для встановлення рекордів швидкості.

Транспортні автомобілі:

Легкові: мають місткість від 2 до 8 чоловік.

Вантажні: без кузова або з невеличким кузовом; автомобілі-тягачі.

II. За прохідністю:

 

avto 1

 

1. Дорожні автомобілі – призначені для експлуатації по загальній мережі автомобільних шляхів.

avto 2

 

 

 

2. Позадорожні (кар’єрні) – використовуються частіше на експлуатаційних дорогах (кар’ֹєрах)

avto 3

 

 

avto 4

 

3. Автомобілі підвищеної та високої прохідності – розраховані на роботу в умовах бездоріжжя (колісні повнопривідні, колісно-гусеничні, напівгусеничні, автомобілі на пневмокатках, амфібії, автомобілі на повітряній подушці та ін.).

 

 

 

 

 

Продовження