2. Дзеркала: класифікація, асортимент, вимоги до якості
Дзеркала являють собою безбарвне листове скло, поліроване та неполіроване, одна з поверхонь якого вкрита тонким шаром металу (срібла або алюмінію). Для надійності на металевий шар дзеркал наносять захисне покриття (плівку з епоксидних емалей).
Краї дзеркала можуть бути прямими та скошеними (з фацетом). Фацет буває гладким та фігурним — з алмазними ямками. Дзеркало оформлюють у рами, окантовують пластмасою та ін.
Розрізняють кишенькові, сумочні, ручні, дорожні, для гоління, настільні, трельяжі, настінні. Форма дзеркал може бути різноманітною. Розміри дзеркал позначають за довжиною та шириною або за діаметром (у сантиметрах).
Якість дзеркал залежить від якості скла, матеріалу оправи, режиму виробництва і обробки. Дзеркала повинні мати правильне зображення. Скло має бути рівномірної товщини, без дефектів, фацет бути однаковим по всьому периметру, добре відшліфованим і відполірованим, кріплення в оправі міцним.
Галантерейні дзеркала випускають 1-го і 2-го ґатунків. При сортуванні враховують вид, розмір (за найбільшим показником), місцезнаходження й кількість дефектів, а також розмір дзеркала й вид скла, з якого воно виготовлене.