S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert

  • Реєстрація

Керамічні товари. Види кераміки, її складові, властивості, ознаки розрізнення. Класифікація і асортимент керамічного посуду. Маркування, пакування, зберігання

 

     Навчальні питання:

1. Керамічні товари. Види кераміки, їх складові властивості, ознаки розрізнення

2. Класифікація асортименту керамічних товарів

3. Групова характеристика фарфорових, фаянсових, майолікових, гончарних виробів

4. Маркування, пакування, зберігання керамічних товарів

 

1. Керамічні товари. Види кераміки, ознаки розрізнення

Керамічні товари – це вироби, які виготовляються з глинистих речовин з мінеральними домішками чи без них, а після формування і наступного випалювання набувають каменистого стану.

62  bФарфор (порцеляна) має високу механічну міцність, білого кольору з голубуватим відтінком, черепок на зломі – спечений, гладкий, скловидний, у тонкому шарі про­свічується, при ударі видає високий звук, що лунає довгий час, у основи ніжок, піддонів, на краях виробу може не бути глазурі.

Фаянс — з пористим черепком білого кольору з жовтуватим відтінком, не просвічується, звук після удару низький, глухий, швид­ко затихає.

Напівфарфор —  з білим або забарвленим черепком, не просвічується, звук після удару по краю виробу порівняно високий, але швидко затихає.

Майоліка — з пористим черепком, що не просвічується, рельєфна (рідше гладка) поверхня, багатокольорова глазур (полива), має меншу міцність і термостійкість, ніж фаянс.

Гончарні вироби —  колір червонувато-коричневий, зовнішня поверхня повністю або частково не покривається поливою.

  

63  b

Продовження