S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert

  • Реєстрація

Посудогосподарчі товари із пластмас. Поняття пластичних мас. Переваги і недоліки пластмас


 

     Навчальні питання:

1. Посудогосподарчі товари із пластмас. Поняття пластичних мас

2. Переваги і недоліки пластмас

 

1. Посудогосподарчі товари із пластмас. Поняття пластичних мас

Пластичними масами (пластмасами, пластиками) називаються матеріали на основі синтетичних або природних високомолекулярних сполук (полімерів), які можуть набувати завданої форми під час на­грівання під тиском та зберігати її після охолодження.

Пластичні маси можуть складатися тільки з полімеру (зв'язуючої речовини) або з полімеру та наповнювача, а також із пластифікатора, стабілізатора, пігмента та інших інгредієнтів.

За походженням зв'язуючого матеріалу розрізняють пластмаси виготовлені на основі синтетичних та природних полімерів.

За способом одержання полімеру пластмаси на основі синтетич­них смол поділяють на полімеризаційні та поліконденсаційні, а на ос­нові природних полімерів — створені з ефірів целюлози та бітумні.

За складом розрізняють пластмаси однорідні (ненаповнені) та неоднорідні (наповнені). Перші у своєму складі мають полімер (іноді пластифікатор) та переробляються у виріб без наповнювачів, неоднорідні складаються з полімеру, наповнювачів, пластифікатора та інших інгредієнтів.

Залежно від походження наповнювачів неоднорідні пластмаси поділяють на прес-порошкові, волокнисті, шаруваті, газонаповнені.

Прес-порошкові пластмаси складаються з подрібненого поліме­ру, порошкоподібного наповнювача та інших інгредієнтів.

Волокнисті пластики мають наповнювач у вигляді волокна: ба­вовняного (волокніт), скляного (скловолокніт) тощо.

Шаруваті пластики — це просочені смолою та спресовані ар­куші паперу (папероліт та гетинакс), бавовняні тканини (текстоліт), склотканини (склотекстоліт), азбестові тканини (азболіт), деревний шпон (дереволіт).

Газонаповнені пластики мають пористу структуру та малу об’ємну масу. Їх випускають у вигляді пінопластів (із закритими порами) та поропластів (з відкритими порами).

 

Продовження