S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert

  • Реєстрація

Вимоги до якості, пакування, маркування іграшок

 

     Навчальні питання

1. Вимоги до якості

2. Пакування, маркування, зберігання 

 

1. Вимоги до якості іграшок

Іграшки повинні бути виготовлені з високоякісних безпечних і нешкідливих матеріалів. Вони повинні відповідати функціональним, ергономічним (у тому числі гігієнічним), естетичним вимогам, а також бути надійними і безпечними в експлуатації.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 р. № 515 затверджено Технічний регламент безпечності іграшок, що встановлює вимоги до безпечності іграшок та їх обігу на території України.

Технічний регламент розроблений з урахуванням Директиви 2009/48 Європейського Парламенту та Ради від 18 червня 2009 р. про безпечність іграшок.

Дія цього Технічного регламенту поширюється на вироби, що призначені для використання у грі дітьми віком до 14 років.

Іграшки, на які нанесено національний знак відповідності, вважаються такими, що відповідають вимогам цього Технічного регламенту. Національний знак відповідності повинен наноситися на іграшку, прикріплену до неї етикетку (ярлик) або пакування та бути видимим, розбірливим і незмивним. У разі коли іграшка дрібна або складається з дрібних частин, національний знак відповідності може наноситися на етикетку (ярлик) або супровідну листівку.

znak vidpovidnocti

Якість іграшок оцінюють органолептично та за фізико-хімічними показниками з обов'язковим випробуванням їх на безпеку (обов'язковий гігієнічний висновок). Крім того, оцінюють художнє оформлення індивідуальної упаковки (матеріал, надійність, інформативність, виразність), а також правильне оформлення етикеток. Водоплавні надувні іграшки, наприклад, повинні бути забезпечені спеціальним написом-попередженням «Для гри на мілководді під наглядом дорослих».

Іграшки повинні мати сертифікат відповідності, приймання здійснюють суцільним методом. Іграшки виготовляють лише одним ґатунком і піддають 100% перевірці в процесі приймання. 

Якість іграшок має відповідати встановленим стандартам, кресленням і зразкам-еталонам. Іграшки повинні мати чітку правильну форму, гладку поверхню без гострих, ріжучих країв, задирок, вм'ятин. Лакофарбове покриття повинне бути ретельним і декоративним, забарвлення - рівномірним, без пропусків і патьоків.

Збірка іграшок повинна забезпечувати міцність з'єднань і легку роботу рухомо з'єднаних вузлів. В іграшок з обертовими колесами останні повинні мати однаковий розмір і правильне центрування, обертання коліс повинне бути вільним, без биття і заїдання.

Іграшки, що піддаються дії води, при їх використанні не повинні змінювати забарвлення і деформуватися.

Заводні механізми повинні працювати плавно і забезпечувати пробіг при повному заводі на встановлену відстань. Ключ повинен щільно підходити до осі, за допомогою якої закручується пружина. Батареї та елементи повинні вільно встановлюватися або вийматися з корпусу іграшки.

Деревина, що використовується для виготовлення дерев'яних іграшок, повинна бути добре просушеною, тому що при її висиханні може статися деформація виробу. У токарних іграшок внутрішні поверхні повинні бути ретельно зачищені; вкладні іграшки (матрьошки та ін.) повинні мати однакове художнє оформлення; збірно-розбірні іграшки повинні легко збиратися і розбиратися.

Будівельний матеріал повинен бути підібраний у комплекти, розміри деталей точно підігнані, з'єднання деталей повинно проводитися легко, без перекосів.

Надувні іграшки, призначені для ігор на воді, повинні бути водонепроникними і герметичними, м'ячі - пружними. Пробка повинна щільно закривати отвір для надування.

У ляльок вставні очі повинні легко відкриватися і закриватися, механізм балансу очей - правильно і чітко працювати; звукові прилади повинні мати правильне звуконаслідування.

Художнє оформлення настільних ігор має бути підпорядковане ігровому і тематичному змісту гри. Коробка, у яку вкладається гра, повинна бути педагогічно продумана, щоб дітям було зручно користуватися деталями набору.

 

Продовження