S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert

  • Реєстрація

Фото-, кінотовари: класифікація, характеристика асортименту фотоапаратів

 

     Навчальні питання:

1. Фото-, кінотовари. Класифікація та характеристика асортимент

2. Світлочутливі матеріали. Фото- та кіно приладдя

 

1. Фото-, кінотовари. Класифікація та характеристика асортименту

У даний час на ринку фотоапаратів відбуваються процеси, які вже в найближчому майбутньому приведуть до кардинальних змін його структури, плівкові фотоапарати практично повністю витіснені з ринку цифровою фототехнікою.

Сьогодні цифрові фотоапарати виробляють як відомі виробники традиційного фотообладнання, так і комп'ютерні фірми, так що ринок цифрових фотоапаратів буквально заповнений різноманітними пропозиціями. Великою популярністю користуються цифрові фотоапарати від Canon, Casio, Fuji, HP, Kodak, Minolta, Nikon, Olympus, Ricoh, Sanyo, Sony, Toshiba тощо. Майже кожна з цих фірм випускає багату лінійку цифрових фотоапаратів на будь-який смак: від найпростіших аматорських компактних камер до багатомегапіксельних напівпрофесійних і професійних фотоапаратів.

Судячи з усього, вже найближчим часом зникнуть і прості дешеві фотоапарати – їх витіснять з ринку смартфони та планшети з вбудованими камерами. Компанії Nikon та Samsung представили перші серійні моделі так званих смарткамер - гібридів смартфона і компактного фотоапарата, що працюють на ОС Android, і планують оснащувати всі фотоапарати вбудованими засобами бездротового зв'язку і функціями, що забезпечують можливість передачі медіафайлів на інші пристрої і завантаження медіаконтенту в Інтернет.

До фото-, кінотоварів відносяться: фотоапарати і кінокаме­ри, світлочутливі матеріали, речовини для їх хіміко-фотографічного оброблення, проекційна апаратура.

Принцип роботи фотоапарату полягає у створенні дійсного зображення на світлочутливій поверхні (фотоплівці, фотопластинці, матриці).

У плівковому фотоапараті запам’ятовування зображення відбувається на фотоматеріалі (фотоплівці, фотопластинці) — утворюється приховане зображення, фотоматеріал після зйомки проходить хімічну та фізичну обробку (проявку).

19z

 

 У цифровому фотоапараті зображення сприймається електронним датчиком – матрицею, отриманий з матриці сигнал оцифровується, запам’ятовується та зберігається на якому-небудь носії, зазвичай знімному (у сучасних фотоапаратах  використовується в основному флеш-пам'ять). Обсяг флеш-карт варіюється від 512 МБ до 64 ГБ, але постійно з'являються флеш-карти з усе більшим об'ємом і тому 64 ГБ не є лімітом.

 

 

 

 

 

                           20z              21z

 

klacuficaziy fotoФотоапарати можна класифікувати за найрізноманітнішими ознаками:

- за типом використовуваного світлочутливого матеріалу і технології отримання фотознімку;

- за способом фокусування; по ширині використовуваної фотоплівки; за форматом кадру;

- за способом установки експозиційних параметрів;

- за рівнем споживчих властивостей;

- по конструкції об'єктиву;

- за способом вимірювання яскравості об'єкта та іншими ознаками.

За призначенням фотоапарати поділяться на загального та спеціального призначення. Фотоапарати загального призначення можуть бути аматорські та професійні. Як правило, професійні фотоапарати мають ширший діапазон настроювань, передбачають використання широкого набору об’єктивів та аксесуарів.

У наукових та технічних цілях застосовуються спеціальні фотоапарати, які забезпечують вирішення особливих задач (фотоапарати для аерофотозйомки, космічних зйомок, високошвидкісні камери, зйомки через спеціальні оптичні системи (мікроскопи, ендоскопи), фотоапарати для зйомки за межами видимого спектра та ін.            

До спеціальних плівкових фотоапаратів відносяться панорамні і стереоскопічні фотоапарати. Стереоскопічні фотоапарати знімають одночасно два кадри на два об’єктива, при розгляданні таких парних знімків через стереоскоп можна побачити об’ємне  зображення.

Сучасна відеозаписувальна апаратура має функції отримання статичних знімків, а значна частина пристроїв, званих цифровими фотокамерами, має функцію здійснення запису відеозображення та звуку і виводити відеосигнал у телевізійному форматі. Тому межа між відео- і фотообладнанням в цифрову добу досить умовна і визначається швидше тим, які завдання ставить оператор, ніж тим, яка функціональна «начинка» камери.

До аматорських фотоапаратів, відеотехніки можна віднести також фотоапарати та відеокамери, вбудовані у сучасні ґаджети (мобільні телефони, смартфони, планшети і т.д.)

 

23z

 

 

Кіноапарати — прилади для одержання на кіноплівці низки послідовних зображень об’єктів зйомки.

Кіноапарати поділяють за шириною кіноплівки (однодоріжкові та дводоріжкові), за мірою автоматизації (автоматичні та неавтоматичні).

Кінопроектори — апарати для перегляду фільмів на екрані.

 

 

 

 

 

За своїм призначенням проектори можна розділити на три типи. Це моделі, призначені для використання з комп'ютером, власне відеопроектори і універсальні проектори, що позиціонуються, як придатні для того й іншого.    

Аналогові проектори не розглядаються - у продажу нових моделей практично немає.

Головна відмінність комп'ютерного від відеопроектора – у форматі (числі мікродзеркал DLP-чіпа, формат LCD /LCoS матриці тощо). Якщо в описі проектора вказано формат 800 х 600 – можна з великою часткою ймовірності припустити, що проектор комп'ютерний і призначений для роботи, в першу чергу, з відеокартами.

Або, якщо в описі присутні позначення 720p, 1080i, 1080p, – то проектор, швидше за все, розроблявся для домашніх кінотеатрів. Втім, ділення це вельми умовне. Варто оцінити характеристики комплексно.

Грає роль наявність відповідних комп'ютерних входів (наприклад, VGA), відеовходів (HDMI, компонентний)  тощо. Якщо більшість моделей зараз оснащені тими й іншими, то окремі варіанти «класичних» комп'ютерних або відеопроекторів мають лише відповідно комп'ютерні або відеовходи.

 

Продовження