S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

Загальні поняття про будівельні матеріали. Класифікація будівельних матеріалів

 

     Навчальні питання:

1. Загальні поняття про будівельні матеріали

2. Класифікація будівельних матеріалів

 

1. Загальні поняття про будівельні товари

Будівельні товари застосовують при будівництві та ремонті житлових будинків та інших об’єктів громадського і промислового призначення. З цією метою використовують матеріали та вироби, які за своїми властивостями повинні забезпечити будинкам та спорудам виконання свого призначення, тобто захистити людей, які в них проживають або працюють, від дії зовнішнього середовища (вологи, підвищеної або зниженої температури, пилу, бруду тощо). При цьому будинки та споруди повинні бути міцними, довговічними і ремонтопридатними, а матеріали та вироби, які використовуються, нешкідливими. До деяких видів будівельних товарів ставляться підвищені естетичні вимоги, так як вони прикрашають будинки.

У процесі промислової переробки сировинних матеріалів одержують різноманітні вироби будівельного призначення: бе­тонні плити, цеглу, черепицю, труби, скло і скловироби, азбоце­ментні і пластмасові вироби, дошки тощо. З будівельних матері­алів і виробів виготовляють будівельні конструкції. Основними з них є залізобетонні вироби, панелі для стін, конструкції пере­криття, фундаментні блоки, колони, ферми.

У процесі експлуатації будівельні матеріали зазнають впливу різноманітних факторів, які змінюють їхні споживчі властивості. Розрізняють такі властивості будівельних матеріалів: фізичні, механічні, технологічні тощо.

Фізичні властивості характеризуються щільністю, об'єм­ною масою, пористістю, вологістю і водопоглинанням, водо- і газопроникністю, гігроскопічністю, вогнетривкістю, морозостій­кістю й іншими показниками.

Механічні властивості — міцність, твердість, опір стиран­ню, удару і зносу.

Хімічні властивості — стійкість до дії кислот, лугів, а також корозійна стійкість й таке інше.

 

Продовження