S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

Догляд за головними уборами

    Навчальне питання:

1. Догляд за головними уборами

 

1. Догляд за головними уборами

 

Головні убори вимагають ретельного догляду. Їх постійно необхідно чистити, особливо перед зберіганням. Якщо цього не зробити, то за час зберігання їх може зіпсувати моль.

Щоб почистити капелюх від пилу можна використовувати пилосос на невеликій швидкості, щоб він не тягнув матеріал всередину. Потім протерти щіткою для одягу і обробити антистатиком.

Фетрові капелюхи сірого та білого кольору чистять шматком білої тканини, який вмочують у суміш з 5 столових ложок оцту, 5 столових ложок нашатирного спирту й 1/2 столової ложки солі. Після цього капелюх насухо витирають.

Світлі фетрові капелюхи рекомендується чистити вологою щіткою, яку час від часу вмочують у сіль. Якщо ж капелюх дуже забруднений, його чистять сумішшю з 2 столових ложок перекису водню та 1/2 чайної ложки нашатирного спирту, розведених у 1 л води.

Фетрові капелюхи інших кольорів чистять бензином і ефіром.

Велюровий капелюх чистять над водяною парою, проводячи щіткою в напрямку ворсу.

Білі солом’яні капелюшки спочатку промивають за допомогою щітки теплим мильним розчином і водою, а потім для відбілювання змочують 3-% розчином перекису водню, висушують і розгладжують теплою праскою.

Пухові й вовняні головні убори чистять паленою магнезією, змішаною з бензином до утворення пасти. Берети, а також шапочки з хутра білого кольору (песець, кріль) можна чистити картопляним крохмалем високої якості. Виріб кілька разів натирають порошком крохмалю, а потім ретельно його витрушують, а шапочку розчісують негустим металевим гребінцем.

Чоловічі хутряні шапки добре чистити сумішшю нашатирного спирту із сіллю, розведеною у воді (1 чайна ложка нашатирного спирту і 3 чайних ложки солі на 1/2 л води).