S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert

  • Реєстрація

Вимоги до якості овчинно-шубних товарів

 

   Навчальне питання:

1. Вимоги до якості овчинно-шубних товарів

 

1. Вимоги до якості овчинно-шубних товарів

Овчинно-шубні вироби повинні бути виготовлені з овчин, однорідних по щільності, м'якості, фарбуванню і товщині шкірної тканини, з однорідним по висоті, густоті і фарбуванню волосяним покривом. Шкіряна тканина повинна бути м'якою на дотик, пластичною, міцно пофарбованою. Волосяний покрив і шкіряна тканина повинні бути знежирені, ділянки пашин – закриті наклеєним чи нашитим шубним шматком, що не відрізняється за зовнішнім виглядом від основного матеріалу, з'єднання деталей – міцним, шви – рівними. Волосяний покрив повинен бути спрямованим зверху вниз. Для цих товарів характерні високі теплозахисні властивості і гарна носкість. Ці вироби традиційні для України і поширені в сільській місцевості.

Вимоги до овчинно-шубних товарів зростають у міру удосконалювання і культури населення, а також насичення ринку. В залежності від того, які сторони вони характеризують, їх підрозділяються на соціальні, функціональні, ергономічні, естетичні, екологічні, економічні, вимоги до надійності товарів та безпеки.

Соціальні вимоги – це відповідність виробів суспільно необхідним потребам, суспільна значимість виробів для різних груп споживачів.

Функціональні вимоги – це вимоги відповідності виробів своєму призначенню. Виріб повинний задовольняти визначену потребу чи служити засобом задоволення її. Так, найважливіші функціональні вимоги пропоновані до зимового одягу – це його тепло і захист від вологи.

Вимоги до надійності – характеризують здатність виробу виконувати задані функції протягом визначеного часу. Вимога до надійності припускає довговічність, ремонтопридатність.

Ергономічні вимоги – це вимоги, обумовлені властивостями людини, характеристиками середовища використання і пропоновані до виробу для підвищення ефективності взаємодії людини з цим виробом. Вони характеризують зручності і комфорт експлуатації.

Естетичні вимоги – вимоги раціональності й інформаційної виразності форми, цілісності композиції виробу, досконалості виробничого виконання.

Вимоги безпеки – це нешкідливість і безпека експлуатації (споживання) виробу.

Економічні вимоги – вимоги мінімальних витрат на виробництво й експлуатації товарів.

Овчинно-шубні товари виготовляються у відповідності технічним описам моделі. Деталі повинні бути рівними і симетрично розташованими. Волосяний покрив повинний бути прочесаний, очищений від пилу, жиру і т.д. Не допускається наявність незв'язаного барвника на волосяному покриві.