S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert

  • Реєстрація

Характеристика асортименту косметичних товарів. Вимоги до якості. Пакування, маркування, зберігання косметичних товарів

 

    Навчальні питання:

1. Характеристика асортименту косметичних товарів

2. Вимоги до якості. Пакування, маркування, зберігання косметичних товарів

 

1. Характеристика асортименту косметичних товарів

Косметичні товари виробляють в широкому асортименті і за призначенням поділяють на групи:

- засоби для догляду за шкірою;

- засоби для гоління і після гоління;

- засоби для догляду за волоссям;

- засоби для догляду за порожниною рота і зубами;

- декоративна косметика;

- інші косметичні товари;

До засобів для догляду за шкірою обличчя, рук, ніг, тіла відносять: креми, пілінг-креми і скраб-креми, лосьйони.

49bКреми призначені для захисту, живлення та очищення шкіри. Розрізняють креми жирові та емульсійні. Жирові креми складаються з жирової основи та спеціальних додатків; емульсійні містять жири, воду, жиро та водороз­чинні біологічно активні речовини (вітаміни, екстракти лікувальних трав). Ці креми живлять та зволожують шкіру (запобігають передчас­ному старінню шкіри). Емульсійні креми бувають густими та рідкими (з підвищеним вмістом води).

Найрізноманітніший асортимент кремів для жінок, які поділяють за типом шкіри: для нормальної, сухої, жирної, проблемної (супержирної, суперсухої, чуттєвої тощо).

Пілінг-креми і скраб-креми використовують для догляду за шкірою, її регенерації шляхом видалення омертвілих клітин з поверхні шкіри.

Пілінг-креми здійснюють "хімічне" розчинення і видалення клітин.

Скраб-креми діють механічно - видаляють ороговілі клітини за рахунок відлущування такими твердими частками, як подрібнена шкарлупа грець­кого горіха.

Лосьйони очищають та пом'якшують шкіру. Вони являють собою водно-спиртовий розчин активних речовин (органічних кислот вітамінів, соків та ін.).

До засобів для гоління і після гоління також відносять креми та лосьйони.

Креми для гоління застосовують для пом'якшення та зволоження шкіри перед голінням. Багато з них містять спеціальні додатки для запобігання подразненню шкіри.

Креми та лосьйони після гоління призначені для дезинфікування, освіження та пом'якшення шкіри, а також для усунення подразнення та для загоювання дрібних порізів.

До засобів для догляду за волоссям належать засоби для миття волос­ся мильна піна та шампуні.

50bШампуні містять поверхнево-активні речовини, жирові додатки, поживні речовини, іноді барвники, парфумерні віддушки та ін. За консистенцією шампуні бувають рідкі, желеподібні, кремоподібні; за вмістом ПАР - звичайні (5-15 %) і концентровані (20-25 %). Асорти­мент містить власне шампуні і засоби догляду за волоссям після вико­ристання шампуню - для ополіскування (ополіскувачі, бальзами, кон­диціонери) і засоби догляду без ополіскування (лосьйони, муси, креми-кондиціонери). За типом волосся шампуні поділяють: для нор­мального, жирного і сухого та шампуні-кондиціонери.

Шампуні з фарбувальним ефектом, засоби для фіксації волосся, хімічної завивки нада­ють волоссю бажаного кольору і форми.

Шампуні для дітей виготовляють на основі пом'якшу­вального миючого засобу.

Креми сприяють укріпленню волосся та поліпшенню його зовніш­нього вигляду. Можуть застосовуватися для ополіскування волосся та для збереження зачіски.

Фарби для волосся бувають природними (хна, басма) та штуч­ними.

Лаки для волосся служать для фіксації зачіски. Засоби для догляду за зубами. Зубні порошки містять хімічну осаджену крейду, ефірні олії та інші речовини (Особливий» містить двувуглецеву соду для укріплення ясен).

До засобів для догляду за порожниною рота і зубами відносять зубні пасти, зубний порошок та зубні еліксири.

Зубні пасти складаються з крейди та гліцерину, м'ятної олії, на­стоїв лікарських трав та ін. Пасти з корисними додатками є лікуваль­но-профілактичними.

Зубні еліксири являють собою спиртоводні розчини ефірних олій та активно діючих додатків. Застосовують еліксири для освіження по­рожнини рота та усунення неприємного запаху, укріплення ясен та ін.

51bДекоративна косметика використовується для маскування не­доліків або підкреслювання окремих рис обличчя. До неї відносять пудру (роз­різняють за кольором — біла, рожева, рашель, колір загару); компактну (пудру виготовляють пресуванням з тонкоподрібнених матеріалів зі сполучними речовинами) та крем-пудру (містить поживні речовини та має властивості крему та пудри; живить, пом'якшує й захищає шкіру, рекомендується для сухої шкіри), для нормальної, сухої та жирної шкіри обличчя; рідку пудру (суспензія порошкоподібної пудри у водно-гліцериновому розчині, може містити певну кількість спирту, випускається у флаконах різної форми); пудру книжечкою (до 50 ар­кушів у картонній обкладинці) та в аркушиках (до 50 аркушів у футлярі), губну помаду (гігієнічну та декоративну), блиск для губів (одночасно жи­вить та пом'якшує губи), олівці для брів (чорного, коричневого та сірого кольорів), фарби для брів та вій (чорного та коричневого кольорів), туш для вій (для фарбування, подовження та потовщення вій), тіні для повік (сухі та жирні), рум'яна (сухі та жирні), олівці для обличчя маскувальні (різних відтінків), засоби для догляду за нігтями (лаки рідкі та лак-паста, рідина для зняття лаку, лікувальні креми для догляду за нігтями).

До інших косметичних засобів відносять вазелін та гліцерин, де­зодоранти для тіла, антиперспіранти, засоби від засмаги та для засмаги.

Косметичні набори можуть містити губну помаду, тіні для повік, туш для вій, компактну пудру, пуховку, пензлик - все в металевій, дерев'яній, пластмасовій або картонній упаковці.

 

Продовження