S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

Косметичні товари. Історія розвитку. Класифікація косметичних товарів

 

    Навчальні питання:

1. Косметичні товари. Історія розвитку

2. Класифікація косметичних товарів

 

1. Косметичні товари. Історія розвитку

Косметика – наука про красоту, мистецтво збереження тіла, а також обличчя молодим, гарним, здоровим. Пройшовши багатовіковий шлях, в наш час вона займає поважне місце як істинна наука, яка займається здоров’ям та красивим зовнішнім виглядом людини.

Слово косметика походить від слова «cosmetikе» (грецького походження) , що означає "мистецтво прикрашати”. Історія косметології відноситься до найдавніших часів. Вже первісні люди намагалися утримувати тіло в чистоті, пом'якшувати шкіру, захищати її від сонячних променів, вітру, намагалися прикрасити свою зовнішність. Батьківщиною косметики вважають Стародавній Схід. Ідеалом жіночої краси Древнього Єгипту є знаменита Ніфертіті, дружина фараона Ехнатона. Вважається, що вона досконало володіла мистецтвом макіяжу.  

Є й інші свідчення, які підтверджують, що в Єгипті того часу не тільки були знайомі з правилами гігієнічного догляду за волоссям і шкірою, а й виявляли інтерес до фарбування нігтів і волосся, гоління і забарвлення бороди. 

Відомо, що рецептами з приготування пудри, білил, рум’ян, губної помади, які були написані царицею Клеопатрою, користуються і після її смерті.

Особливе місце в історії косметології належить косметиці Стародавньої Індії та Стародавнього Китаю. У цих країнах існував справжній культ жіночої краси, для підтримки і вдосконалення якої застосовували бальзами, екстракти рослин. Використовували також туш, білила для обличчя, лак для нігтів. 

Сучасне поняття косметики значно ширше: косметикою називають і засоби догляду за шкірою, волоссям, за ротовою порожниною і зубами, засоби для запобігання передчасному старінню шкіри, для виведення багатьох дефектів шкіри, для профілактики деяких захворювань та ін.

 

Продовження