S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert

  • Реєстрація

Папір, картон та вироби з них: класифікація асортименту паперу і картону

 

     Навчальні питання:

1. Папір, картон: класифікація асортименту паперу і картону

2. Асортимент виробів з паперу та картону (білові вироби)

 

1. Папір, картон: класифікація асортименту паперу і картону

Папір є тонким, листовим матеріалом масою до 250 г/м2, виготовлений переважно з волокон рослинного походження, міцно зв’язаних між собою силами поверхневого зчеплення.

Картон – паперовий листовий матеріал масою більше 250 г/м2.

Для надання цим матеріалам тих чи інших споживчих властивостей до їх складу вводять клеї, мінеральні наповнювачі, фарбники та інші компоненти.

Споживчі властивості паперу та картону залежать від виду і властивостей сировини, формуються в процесі виробництва.

Найпоширенішою сировиною для виробництва паперу й картону є деревина хвойних та листяних порід. Крім того, використовують солому хлібних рослин (жита, пшениці, вівса), стебла дикорослої тростини (у невеликих кількостях), бавовняні, конопляні, лляні волокна та макулатуру у вигляді відходів текстильного виробництва, другорядної сировини. З перерахованих видів сировини на целюлозно-паперових комбінатах виготовляють волоконні напівфабрикати, а з низ - папір і картон. 

В останні роки асортимент виробів з паперу і картону значно розширявся, з‘явилося багато нових товарів різноманітного оформлення. Сучасна паперово-целюлозна промисловість виготовляє понад 160 видів паперу. З метою систематизації за призначенням їх поділяють на окремі групи.

 

2z

Кожна група об'єднує марки (види) паперу, що відрізняються один від одного волокнистим складом, масою 1 м2 та іншими показниками. Найпоширенішими є такі види паперу:

nayposurenisi vudu paper

 

Писальний папір споживчих форматів виготовляють із писального паперу № 0 масою 80 г/м2; № 1 масою 63; 71; 80 г/м2. Для писальних паперів споживчих форматів установлено такі формати: А3 - в одинарних листах; А4 - в одинарних і подвійних листах. Папір марки А виготовляють із біленої целюлози. Композиція паперу марки Б за волокнистим складом не нормується.

Папір поштовий виготовляють із писального паперу № 0 масою 65, 80 г/м2, № 1 - масою 45, 70 і 80 г/м2, та масою 45, 60 і 70 г/м2 для авіаційної пошти. Для поштового паперу встановлено формат розміру А5 в одинарних та в здвоєних листах.

Нотний папір виготовляють із писального № 1 або літографського масою 1 м2 80-120 г. Призначається для написання нот і тому має спеціальне лініювання нотних станів - по п’ять ліній в кожному нотному рядку.

Папір для креслення і малювання призначається для виконання різного роду креслярсько-графічних і художніх робіт за допомогою туші, олівців, акварельних або інших фарб. Ця група включає такі види паперу: для креслення, для креслення прозорий, міліметрований, кальку паперову натуральну, світлочутливий діазотопний, світлочутливий позитивний діазотопний, папір для малювання.

Папір для креслення використовують для різних креслярських і конструкторських робіт, а також з навчальною метою. Залежно від цільового призначення папір для креслення виготовляють двох марок: «В» - вищого ручного і машинного відливу і «З» (номерів 1 і 2).

Папір для малювання призначений для нанесення на нього малюнків олівцями, тушшю, акварельними або іншими фарбами. Залежно від призначення і технічних показників виготовляють малювальний папір таких марок: "ВС" - для виставочних художніх робіт; "В" - для художніх робіт; "О" - для малювальних робіт широкого профілю; "Е" - для ескізів.

Декоративний папір. Це папір, що має кольорову поверхню, гладку або креповану з узором, іноді імітує оксамит, мармур, полотно, шкіру.

Папір для друку включає: папір газетний, друкарський: глибокого друку, офсетний, обкладинковий, літографський, картографічний, машинописний тощо.

Газетний папір виготовляють двох марок: "А" і "Б". Папір марки "А" призначений для друку газет швидкохідними ротаційними машинами. Листовий папір використовують для друку газет на плоских друкарських машинах. Папір марки "Б" - для друку газет на звичайних ротаційних машинах.

Картон. Це паперова продукція, що має масу 1м більш 250 г. Виробляється картон з тієї сировини, що і папір, поділяється на палітурковий трьох марок (марки А,Б,В) та картон пресшпан (марки А,Б).

klasuficaziy kartonu

Продовження