S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

2. Шкільні товари

У групу шкільних товарів відносять портфелі, рюкзаки, ранці, пенали, ластики тощо.

Відповідно до державного стандарту шкільні (учнівські) портфелі, ранці, рюкзаки (наплічники) належить до виробів шкіряної галантереї, призначені для перенесення підручників, шкільно-письмового приладдя: портфелі – в руках (плечових ременів (лямок) не мають), ранці та рюкзаки -  на спині, тому повинні мати плечові ремені.

Учнівський портфель згідно з державним стандартом повинен носитися в руці. Саме через це ортопеди і не рекомендують купувати його дітям. Постійна перенесення ваги в руці може призвести до сколіозу та інших проблем з хребтом (з цієї ж причини не можна дозволяти дітям носити ранці в руці або на одній лямці).

Жорсткий корпус – головне достоїнство ранця. Тверда ортопедична спинка не дозволяє вмісту тиснути на спину дитини. Крім того, завдяки твердим стінкам і дну шкільне приладдя в ранці можна розмістити правильно: важкі предмети ближче до спини, легкі - спереду, лівий і правий бік навантажують однаково.

Різниця між ранцем і рюкзаком в тому, що у першого корпус твердий, у другого – м'який. Ранці рекомендовані учням початкової школи, рюкзаки – починаючи від п’ятого класу, але і в цьому випадку краще вибирати моделі з ущільненою спинкою.

Варто відзначити, що останнім часом виробники дедалі частіше випускають на ринок моделі, що представляють собою своєрідний симбіоз ранця і рюкзака. Часто навіть фахівцям важко сказати, що перед ними: ранець з м'яким корпусом, або рюкзак з ортопедичною спинкою. Однак якщо спинка і дно виробу жорсткі, його можна сміливо купувати дитині будь-якого віку. 

Три основні вимоги до шкільних ранців:

- вага ранця,

- наявність ортопедичної спинки,

- наявність світловідбивних елементів.

Маса порожнього ранця не повинна перевищувати 1 кг. При цьому, маса ранця з усім вмістом повинна становити не більше 10% від ваги дитини, для учнів молодших класів це приблизно 2 – 3 кг.

Ортопедична спинка повторює природний вигин хребта і тому не шкодить, а навпаки, допомагає формуванню правильної постави. У нижній частині спинки повинен бути поперековий упор – невеликий валик, на який при правильному носінні ранця доводиться основне навантаження. Лямки повинні регулюватися за довжиною, оптимальна ширина – 4 – 5 см.

Світловідбиваючі елементи і яскраве забарвлення ранців роблять дітей помітнішими на дорозі. У шкільних ранцях повинні використовуватися деталі з матеріалів контрастних кольорів, оздоблювальні деталі та фурнітура і світловідбиваючими елементами з усіх боків: спереду, на боках і на лямках. Деякі виробники також використовують тканину з світловідбиваючою ниткою і замки з вбудованими світловідбивачами. Крім того, у дизайні ранця повинні використовуватися флуоресцентні матеріали, що роблять дитину помітнішою у світлий час доби. Найпомітніші кольори – жовтий і оранжевий.

 

ranzi rykzaku

 

Виробники шкільних ранців, рюкзаків часто доповнюють основний виріб аксесуарами, виконаними в одному дизайні: пеналом, мішечком для взуття, гаманцем, косметичкою тощо.