Навчальні питання:
1. Загальні відомості про меблеві товари
2. Стилі меблів
1. Загальні відомості про меблеві товари
Меблі – це пересувні або вмонтовані вироби для обладнання житлових і службових приміщень, офісів та інших будівель, зон, де знаходиться людина ( кафе, бари, зони відпочинку тощо).
Меблі – суттєвий елемент житлового інтер’єру, багато в чому визначають обличчя приміщення і тому відіграють велику роль в задоволенні духовних потреб людини.
Вироби меблів можуть виконувати різні функції. Деякі вироби (письмовий стіл, робоче крісло) використовуються для задоволення потреб людини в праці, інші вироби (диван, ліжко) призначені для задоволення потреб людей у відпочинку і сні. Вироби меблів можуть бути використані для приготування і прийому їжі (стіл для обіду і кухонний), для зберігання різноманітних предметів (шафи для посуду, білизни, плаття тощо).
За останні роки ринок меблів значно розширився. Пропозиція меблів на ринку відрізняється багатим різноманіттям архітектурно-художніх форм, оригінальністю конструкцій, комфортабельністю, широкою уніфікацією окремих деталей та вузлів. Щорічно зростає виробництво вітчизняних меблів, покращується його якість, асортимент постійно оновлюється, розширюється та вдосконалюється. Велика частина меблів імпортується в нашу країну з Італії, Німеччини, Польщі, Румунії, Індонезії тощо. Перспективні напрямки розвитку меблевої промисловості пов’язані з розробкою і впровадженням нових екологічних конструктивних, оздоблювальних і облицювальних матеріалів.
Споживча цінність меблів - це комплекс показників властивостей, які надають можливість найбільш повно задовольняти потреби споживачів, а саме таких як:
- функціональні властивості;
- ергономічні властивості;
- властивості безпеки;
- надійність;
- естетичні властивості.
Функціональні властивості меблів зумовлені фізико-механічними і хімічними властивостями матеріалів, що використовуються для їх виготовлення, а також функціональністю конструкції конкретного меблевого виробу. Функціональність матеріалів меблів оцінюється в основному інструментальними методами (міцність лакофарбового покриття, щільність деревини, міцність меблевої тканини на розрив тощо).
Показники ергономічних споживчих властивостей зумовлюють зручність і комфорт меблів у процесі користування.
Безпека користування меблями залежіть в першу чергу від безпеки матеріалів, з яких вони виготовлені, а також конструктивного рішення меблевого виробу.
Властивості надійності меблів зумовлені багатьма чинниками, в тому числі: властивостями матеріалів і особливостями конструкції.
Естетичні споживчі властивості визначаються об’ємо-просторовим і декоративним рішенням виконання меблів.