S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert

  • Реєстрація

Загальні відомості про меблеві товари, вимоги до них. Стилі меблів

 

  Навчальні питання:

1. Загальні відомості про меблеві товари

2. Стилі меблів

 

1. Загальні відомості про меблеві товари

Меблі – це пересувні або вмонтовані вироби для обладнання житлових і службових приміщень, офісів та інших будівель, зон, де знаходиться людина ( кафе, бари, зони відпочинку тощо).

Меблі – суттєвий елемент житлового інтер’єру, багато в чому визначають обличчя приміщення і тому відіграють велику роль в задоволенні духовних потреб людини.

Вироби меблів можуть виконувати різні функції. Деякі вироби (письмовий стіл, робоче крісло) використовуються для задоволення потреб людини в праці, інші вироби (диван, ліжко) призначені для задоволення потреб людей у відпочинку і сні. Вироби меблів можуть бути використані для приготування і прийому їжі (стіл для обіду і кухонний), для зберігання різноманітних предметів (шафи для посуду, білизни, плаття тощо).

За останні роки ринок меблів значно розширився. Пропозиція меблів на ринку відрізняється багатим різноманіттям архітектурно-художніх форм, оригінальністю конструкцій, комфортабельністю, широкою уніфікацією окремих деталей та вузлів. Щорічно зростає виробництво вітчизняних меблів, покращується його якість, асортимент постійно оновлюється, розширюється та вдосконалюється. Велика частина меблів імпортується в нашу країну з Італії, Німеччини, Польщі, Румунії, Індонезії тощо. Перспективні напрямки розвитку меблевої промисловості пов’язані з розробкою і впровадженням нових екологічних конструктивних, оздоблювальних і облицювальних матеріалів.

Споживча цінність меблів - це комплекс показників властивостей, які надають можливість найбільш повно задовольняти потреби споживачів, а саме таких як:

- функціональні властивості;

- ергономічні властивості;

- властивості безпеки;

- надійність;

- естетичні властивості.

 

                 cpoz mebli 1        cpoz mebli 2

 

Функціональні властивості меблів зумовлені фізико-механічними і хімічними властивостями матеріалів, що використовуються для їх виготовлення, а також функціональністю конструкції конкретного меблевого виробу. Функціональність матеріалів меблів оцінюється в основному інструментальними методами (міцність лакофарбового покриття, щільність деревини, міцність меблевої тканини на розрив тощо).

Показники ергономічних споживчих властивостей зумовлюють зручність і комфорт меблів у процесі  користування.

Безпека користування меблями залежіть в першу чергу від безпеки матеріалів, з яких вони виготовлені, а також конструктивного рішення меблевого виробу.

Властивості надійності меблів зумовлені багатьма чинниками, в тому числі: властивостями матеріалів і особливостями конструкції.  

Естетичні споживчі властивості визначаються об’ємо-просторовим і декоративним рішенням виконання меблів. 

 

Продовження