S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert

  • Реєстрація

Характеристика асортименту будівельних товарів

 

 

    Навчальні питання:

1. Асортимент мінеральних в’яжучих речовин

2. Асортимент будівельних матеріалів із скла

3. Асортимент металевих матеріалів і виробів

4. Асортимент керамічних матеріалів і виробів

5. Асортимент матеріалів і виробів на основі пластичних мас

 

1. Асортимент мінеральних в’яжучих речовин

Повітряні мінеральні в’яжучі речовини

11w

Випускають повітряне вапно у вигляді негашеного грудкового, негашеного меленого і гашеного (гідратного) вапна.

Негашене грудкове вапно - шматки різної величини білого або сірого кольору.

Негашене мелене вапно має вигляд порошку білого кольору з сіруватим відтінком, яке одержують в результаті механічного подрібнення грудкового. За швидкістю гасіння негашене вапно буває швидкогашене (не більше 8 хвилин), середньогашене (не більше 25 хвилин) і повільногашене (більше 25 хвилин). Чим більша швидкість гасіння, тим вища якість вапна. За якістю негашене грудкове і мелене вапно ділять на три ґатунки: перший, другий і третій.

Гідратне вапно (пушонка) являє собою порошок білого кольору, який отриманий в результаті гашення грудкового вапна. За якістю гідратне вапно випускається 2-х ґатунків: першого і другого.

Повітряне вапно застосовують для приготування розчинів для кладки і штукатурення, виготовлення силікатної цегли, для білення стін, боротьби з шкідниками садів і городів і інших заходів.

Гіпсові в’яжучі речовини: будівельний гіпс, формовий гіпс, високоміцний гіпс, ангідритовий цемент.

12w

Будівельний гіпс - порошок білого кольору з різними відтінками. Характеризується швидким затвердінням (4-30 хвилин), невисокою міцністю на стискання (35-55 кг/см2), низькою водостійкістю. За якістю гіпс ділять на 3 ґатунки. Використовують його для приготування розчинів для штукатурення, виготовлення сухої штукатурки і бетонних виробів, легких архітектурних деталей.

Формовий гіпс має вигляд порошку білого кольору. Використовується для архітектурного оздоблення будівель, в керамічному виробництві і для медичних цілей.

Високоміцний гіпс випускають п’яти марок: 100, 200, 250, 300, 400. Використовують його для отримання штукатурних розчинів, штучного мармуру, підготовки підлог під лінолеум.

Ангідритний цемент береться і твердіє повільніше, аніж будівельний гіпс (від 30 хвилин до 24 годин). Він вміщує додатки меленого шлаку. Застосовують його для виготовлення штукатурних розчинів, бетонних каменів і теплоізоляційних матеріалів.

Полімергіпс відрізняється великою водо- і морозостійкістю, міцністю на стискання (до 300 кг/см2). Застосовується для нанесення штукатурки в приміщеннях з підвищеною вологістю, для виготовлення облицювальних плиток і інших виробів.

1.2. Гідравлічні мінеральні в’яжучі речовини

Гідравлічні мінеральні в’яжучі речовини здатні твердіти і тривалий час зберігати міцність як на повітрі, так і на воді. До них відносяться гідравлічне вапно і цементи.

13w

Гідравлічне вапно. Застосовують гідравлічне вапно для приготування розчинів для кладки і штукатурення, бетонів низьких марок, деяких видів цементу.

Цементи. Цемент - найбільш поширена гідравлічна в'яжуча речовина. Його називають «хлібом будівництва».

Випускається близько 30 видів цементів, 65 % загального випуску приходиться на портландцемент.

Портландцемент. Портландцемент має вигляд порошку сірого кольору з зеленуватим відтінком. За міцністю на стискання стандартних зразків портландцемент випускається марок 300, 400, 500, 600, 700, 800. На ґатунки його не ділять. Портландцемент використовують для приготування будівельних розчинів, бетонів, залізобетонних, азбестобетонних виробів. Його не можна застосовувати в умовах морської і мінеральної води (для кладки фундаментів, будівництва дамб).

Різновидами портландцементу є шлакопортландцемент, який має підвищену стійкість до дії агресивних мінеральних середовищ; пластифікований портландцемент, який надає підвищену пластичність і морозостійкість розчину; гідрофобний портландцемент, який має водостійкі властивості; білий портландцемент, який характеризується високою білизною; декоративний портландцемент (може бути різних кольорів).

При зберіганні цементів необхідно пам’ятати, що активність цементу через 3 місяці знижується на 20 %, через 6 – на 30, через 12 – на 40 %. Активність лежачого цементу можна відновити вторинним помелом.

1.3.Вироби на основі мінеральних в’яжучих речовин

Вироби на основі мінеральних в’яжучих речовин одержують із суміші в’яжучого, води і наповнювача. В якості наповнювачів використовують кварцовий пісок, шлак, золу, деревинну тирсу, деревинні волокна, паперову макулатуру.

Вироби на основі гіпсу

14w

На основі гіпсу виготовляють гіпсові облицювальні листи, плити і панелі для перегородок, стінні камені, теплоізоляційні вироби, декоративні деталі. Недоліки – висока повзучість (збільшення пластичної деформації при незмінному навантаженні), зниження міцності при зволоженні. Гіпсові вироби рекомендовано застосовувати в приміщеннях з відносною вологістю повітря не більше 60 %.

Вироби на основі вапна

15w

На основі вапна випускають вапняно-піщану (силікатну), вапняно-зольну і вапняно-шлакову цеглу.

За призначенням силікатна цегла випускається облицювальна – для кладки зовнішніх стін будинків і рядова – для внутрішніх робіт стін будівель. За будовою – повнотіла (суцільна) і пустотіла (з пустотами, які виходять на один бік). За розмірами цеглу ділять на одинарну (250´120´65 мм) і модульну (250´120´88 мм). В залежності від міцності на стискання силікатну цеглу випускають шести марок: 75, 100, 125, 150, 200, 250.

Вапняно-шлакова і вапняно-зольна цегла дешевша за силікатну, має меншу теплопровідність, що дозволяє зводити стіни будівель меншої товщини, ніж із силікатної, випускаються трьох марок: 25, 50, 75. Вапняно-шлакова і вапняно-зольна цегла застосовується для кладки стін будівель не вище 3-х поверхів і для зведення верхніх поверхів багатоповерхових будинків.

Вироби на основі цементу

16w

На основі цементу випускають азбестоцементні і цементно-піщані вироби.

Азбестоцементні вироби мають високу водостійкість, негорючість, довговічність, морозостійкість, можливість легко оброблятись і фарбуватися. Недолік азбестоцементних виробів – невисока стійкість до удару. В залежності від призначення азбестоцементні вироби випускаються:

- для покрівель (плитки азбестоцементні типу ПК-1, ПК-2; листи азбестоцементні хвильові розрізняють звичайного (ХЗ), середнього  та уніфікованого (УХ-6) профілів. Листи ХЗ та УХ-6 бувають шести-, п’яти- та чотири хвильовими. Деталями до хвилястих листів є кутові (К-120) та лоткові (Л-135), коники (К-1 та К-2);

- облицювальні (облицювальні азбестоцементні плити і плитки);

- вироби спеціального призначення (водопровідні і каналізаційні труби (розрізняють напірні класів ВТ-6 (шестиатмосферні) та ВТ-9 (дев’ятиатмосферні) та безнапірні ) і муфти до них, вентиляційні короби).

Цементно-піщані вироби характеризуються високою водостійкістю, морозостійкістю, довговічністю, стійкістю до корозії. Цементно-піщана черепиця в процесі експлуатації покрівлі не потребує підфарбовування. Основним недоліком є порівняно висока питома вага.

 

Продовження