S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

Металева, галантерея. Класифікація і групова характеристика асортименту. Вимоги до якості

 

 

    Навчальні питання:

1. Металева галантерея: класифікація, групова характеристика асортименту

2. Вимоги до якості

 

1. Металева галантерея: класифікація, групова характеристика асортименту

69bЗа призначенням металеву галантерею поділяють на такі групи:

- ювелірна біжутерія;

- предмети для гоління та стрижки волосся;

- предмети шиття та рукоділля;

- одежна фурнітура;

- предмети туалету;

- предмети для паління;

- предметів домашнього вжитку;

Для виготовлення металевої галантереї застосовують конст­рукційні й інструментальні вуглецеві сталі, ливарні і такі, що деформу­ються, сплави алюмінію, міді і сплави на її основі (латунь, бронза), мель­хіор, нейзильбер.

До ювелірної біжутерії відносять вироби для прикрашання: каблучки, серги, брошки, кольє, кулон медальйон, браслети.

Каблучки випускають гладкі (без каменів та вставок) та фасонні (з каменями та вставками). Розміри каблучок визначаються за внутрішнім діаметром.

Серги виготовляють з каменями (вставками) та без них, різнома­нітної форми та розмірів.

Брошки бувають круглими, овальними, квадратними та іншої фор­ми, гладкими, прикрашеними орнаментом, емалями, вставками або у виг­ляді камеї (з зображенням жіночої голівки). Замки у брошок можуть бути з запобіжником чи без нього.

Кольє - у центрі має великі декоративні деталі, які поступово зменшуються до країв виробу.

Кулон - один або кілька підвісків з каменів (вставки) у вигляді брошок, квіток, сердечок, фігурок та ін.

Медальйон - маленький футляр овальної, круглої, прямокутної форми або у вигляді сердечка, що відкривається.

Браслети - випускають для наручних годинників (чоловічі та жіночі) та для прикрашання.

До предметів для гоління та стрижки волосся відносять: бритви клинкові (перукарські), апарати для безпечних бритв нероз'ємні, роз'ємні, касетні.

Бритви електричні виготовляють з круглими ножами з оберталь­ним рухом, переважно «плаваючими» ножами. Електробритви мають живлення від мережі постійно­го (з напругою 110 В) та змінного струму (127 та 220 В), універсальне або з автономних джерел. У бритв механічних ніж приводиться в рух заведенням пружини.

Приладдя для гоління випускають трьох- та чотирьохпредметними.

Машинки для стрижки волосся розрізняють електричні (з регулятором висоти волосся під час підстри­гання).

До предметів шиття та рукоділля відносять:

Голки — бувають для шиття машинного (їх випускають за номерами: 60,65,75,90,100,110,120 та 130, що відповідає діаметру голки у сотих долях міліметра) та вручну. Залежно від розміру, довжини та діаметра (у мм) розрізняють гол­ки за номерами: швейні ручні - №№ 1-12; штопальні - №№ 1-3; вишивальні - №№ 0-2; мішечні - №№ 1-2.

Спиці для плетіння випускають двокінцевими (обидва кінці за­кріплені), однокінцевими з обмежувачем, однокінцевими з гнучким з'єднан­ням та ін. Розрізняють їх за номерами (довжиною та діаметром).

Гачки для плетіння виготовляють суцільнометалевими з одно- та двосторонньою робочою частиною та односторонні з дерев'яною або пластмасовою ручкою.

Наперстки випускають з дном (сферичним та плоским) та без нього (кравецькі) з номера 11-го по 20-й (номер відповідає діаметру основи у міліметрах).

До одежної фурнітури відносять застібки-блискавки, кнопки, гачки з бабками. Розміри вказують за довжиною та шириною (в мм). За викінченням вони бувають нікельованими, оксидованими та полірованими.

До предметів туалету відносять: шпильки безпечні, бігуді, шпильки та зажими для волосся, запонки, пудрениці, фени, набори манікюрні та педикюрні (пе­реносні, настільні; звичайні, ювелірні; чоловічі, жіночі та дитячі).

До предметів для паління відносять: попільнички, сірничниці (фут­ляр для сірникової коробки), запальнички (газові та бензинові) та ін.

До предметів домашнього вжитку відносять: футляри для зубних щіток, ріжки для взуття, кільця та защіпки для занавісок, свічники та ін.

 

Продовження