S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

   2. Класифікація та групова характеристика лляних тканин

   Україна виробляє 20 % льоноволокон світового виробництва. Міцність, зносостійкість, висока гігієнічність, гарний зовнішній вигляд забезпечують цим тканинам широке використання для пошиття столової, постільної, натільної білизни, платтяно-костюмних виробів. Виготовляють лляні тканини на Рівненському та Житомирському льонокомбінатах.

37

   38 

 

   Білизняні тканини використовують для пошиття столової, постільної та натільної білизни. Лляні тканини порівняно з бавовняними білизняними мають вищу сорбційну здатність, менше забруднюються, краще відпираються, міцніші та стійкіші до прання.

   До асортименту тканин для столової білизни належать полотна для скатерок і серветок.

 

  39 Платтяно-костюмні тканини використовують для пошиття літнього одягу, тому вони повинні відповідати таким основним вимогам: створювати охолоджувальний ефект, швидко вбирати і віддавати вологу в навколишнє середовище; бути надійними в експлуатації, мати достатньо високий естетичний рівень оформлення. За волокнистим складом платтяно-костюмні тканини бувають чистолляними та напівлляними з різних видів сировини: льоно-бавовняної, льоно-сиблонової, льоно-лавсанової, льоно-нітронової, льоно-капронової та льоно-віскозно-лавсанової, льоно-бавовняно-лавсанової. Перспективними в швейному виробництві є платтяно-костюмні тканини з трикомпонентної пряжі, які виготовляють на Рівненському комбінаті. Ці тканини мають належну гігієнічність, високу зносо- та формостійкість, добре драпіруються.

   За призначенням лляні тканини поділяють на костюмні, платтяні, сорочкові та блузкові.

   40

   Меблево-декоративні тканини використовують для оформлення житлових приміщень, терас, підприємств торгівлі та громадського харчування. Загальні вимоги до цих тканин такі: висока зносостійкість, міцність забарвлення, стійкість до дії світла й вологи, відповідне колористичне оформлення тощо. Волокнистий склад, деякі параметри будови та способи обробки меблево-декоративних тканин визначають їх призначення.

   Бортові тканини — це сурові тканини полотняного переплетення з пачосової пряжі різної лінійної густини (83 ... 200 текс). Залежно від товщини пряжі бортівки поділяють на легкі, середні та грубі. Чистолляні та льонобавовняні бортівки апретують термоактивними смолами, що забезпечує їх формостійкість і зменшує ступінь збігання. Поверхнева густина цих тканин становить 195 ... 362 г/м2, ширина — 70, 110 ... 160 см. Виробляють також льоно-вовняні, льоно-капронові бортівки, які характеризуються високою пружністю, необхідною жорсткістю, малим ступенем збігання.

   До групи штучних лляних виробів належать рушники (гладкі, крепові, жакардові, махрові), простирадла махрові, покривала, скатертини, серветки, портьєри, доріжки. За волокнистим складом, будовою та способами обробки лляні штучні вироби подібні до розглянутих вище білизняних, декоративних тканин.