S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

   2. Класифікація та групова характеристика вовняних тканин

Вовняні тканини виробляють здебільшого з овечої (тонкої, напівтонкої, напівгрубої та грубої), козячої, верблюжої вовни. Застосовують також відновлену вовну та відходи вовняного виробництва, штапельовані штучні та синтетичні волокна, хімічні комплексні та текстуровані нитки, бавовняну й нітронову пряжу. Вовняні тканини в Україні виробляє Чернігівський концерн "Чексіл", Харківське виробниче об'єднання, Одеська, Сумська та Дунаєвецька суконні фабрики.

   Згідно з торгівельною класифікацією вовняні тканини поділяються на:

   - камвольні чистововняні, камвольні напіввовняні;

   - тонкосуконні чистововняні, тонкосуконні напіввовняні;

   - грубосуконні чистововняні, грубосуконні напіввовняні.

   У свою чергу кожна група залежно від призначення поділяється на підгрупи: платтяні, костюмні гладкофарбовані, костюмні пістрявоткані і фасонні, сукна, пальтові, драпи, ворсові, ковдри, спеціальні.

49

 

 

         vovnjni tkanunu

   Пальтові тканини становлять найбільшу частку в асортименті вовняних тканин — 52 %. За особливостями виробництва пальтові вовняні тканини бувають камвольні, камвольно-суконні, тонкосуконні, грубосуконні.

   До класичних камвольних пальтових тканин належать букле, креп, габардин, діагональ, пальтові тканини та пальтові фланелі.

50 

    Костюмні тканини можуть бути камвольними й тонкосуконними, чистововняними й напіввовняними. Їх виробляють із тонкої та напівтонкої вовни переважно саржевим, дрібновізерунковим переплетеннями. За обробкою  це пістрявоткані, меланжеві та гладкофарбовані тканини, які використовують для пошиття чоловічих, жіночих, дитячих костюмів, піджаків, спідниць, штанів та інших виробів. Найбільш поширеними є камвольні костюмні тканини, зокрема: трико, крепи, бостон, діагоналі, джинсові.

   

51   Платтяні тканини, як і костюмні, можуть бути камвольні й тонкосуконні, чистововняні й напіввовняні. Їх використовують для пошиття жіночих суконь, спідниць, шкільної форми тощо.

   Платтяно-костюмні тканини трикомпонентні: вовняно-віскозно-лавсанові й вовняно-віскозно-нітронові з практично однаковим співвідношенням компонентів  порівняно дешеві, гігієнічні, зносостійкі. Вони практично прийшли на зміну класичній тканині кашемір, з якої шили шкільні форми. 

 

    Штучні вовняні вироби   це ковдри, пледи, хустки, палантини, скатерті, шарфи. Залежно від розмірів виготовляють ковдри для дорослих, дітей, відомчі. Хустки виробляють камвольні та суконні, гладкофарбовані та пістрявоткані, вибивні та вишиті; краї можуть бути з оторочкою, осипкою, підрублені.

    Шалі – це хустки, розмір яких більший за 125х125 см. Шарфи відрізняються від хустин прямокутною формою та розмірами: 80х20 см, 150х31 см. Палантини відрізняються від шарфів розмірами: 43х160 см, 50 х 180 см.