S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

   2. Класифікація  та асортимент верхнього одягу, легкої сукні

 

3bДо товарів одягу вiднocять piзні види верхнього одягу, легкої сукні.

За загальним призначенням одяг буває побутовий, спортивний, національний, виробничий, спеціальний, санітарний , формений.

Побутовий одяг групують: за призначенням, матеріалом, сезонністю, статтю та віком споживача, умовами використання, видами і фасонами одягу.

Верхній одяг буває чоловічим, жіночим та дитячим

Жіночий одяг від чоловічого відрізняється різноманітністю фасонів, їх частою зміною, наявністю оздоблення. Особливості жіночого одягу полягають ще в тому, що застібку роблять не на правий, а на лівий бік, підкладка внизу звичайно «відлітна», тобто не пристрочена до верху.

Пальта виготовляють чоловічі, жіночі, для хлопчиків та дівчаток. За сезоном використання розрізняють пальта літні (з повітропроник­них та легких тканин), зимові (з хутряним коміром та з теплозахисних матеріалів — ватину, штучного хутра тощо), демісезонні (без теплоза­хисних матеріалів) та всесезонні (об’ємні, стьобані з тканин на синтетичному утеплювачі). Пальта бувають однобортними (ґудзики тільки на одній пілочці) та двобортними (ґудзики на обох пілочках та одна пілочка заходить на іншу більше, ніж у однобортних).

Півпальто — вкорочене пальто

Плащ — одяг з рукавами та з застібкою з верху до низу для захисту від опадів, виготовляють із плащових тканин та плащових тка­нин з обробкою або плівковим покриттям.

Накидка — одяг вільної форми без рукавів, виготовляють із тка­нин плащових з плівковим покриттям, її різновидом є пелерина (мен­шої довжини).

Куртка — одяг з рукавами та застібкою різної довжини, який не має чітко фіксованої форми. Шиють куртки переважно з курткової тканини з обробкою та викінченням «лаке» (з глянсовим блиском). Різновидом куртки є блуза з застібкою або роз­різом зверху.

Піджак — чоловічий одяг чітко фіксованої форми з рукавами та розрізом від верху до низу, з застібкою, він покриває тулуб і частково стегна. Піджаки бувають однобортними та двобортними, частіше спортив­ної форми або фантазі, з гладких тканин.

Жакет — жіночий одяг з рукавами, з розрізом або з застібкою, то покриває тулуб та частково стегна, з різних матеріалів та різноманіт­них фасонів.

Жилет — одяг з проймами без рукавів; використовується для утеплення та для оздоблення; чоловічий жилет, що входить до комп­лекту костюма, має пілочки ? того ж матеріалу, що й піджак, спинку жилета звичайно виготовляють з матеріалу підкладки піджака.

Брюки — одяг чоловічий, жіночий та дитячий, з застібкою на ґуд­зики або блискавку, з манжетами або без них; брюки можуть бути з нагрудником та бретелями.

Шорти — короткі брюки (вище колін) для відпочинку та спорту.

Костюм — комплект одягу чоловічий, або дитячий, скла­дається з двох або трьох виробів. Костюм чоловічий складається з піджака та брюк або з піджака, жилета та брюк. Костюм жіночий скла­дається з жакета та спідниці або з жакета, жилета та спідниці. Фасони костюмів можуть бути різноманітними. Одяг жіночий, що складається з піджака або жилета та брюк, називається брючним костюмом.

Комбінезон — одяг, що складається з об’єднаних в один виріб куртки та брюк, може закривати ступні ніг, бути з застібкою на ґудзики або блискавку.

Півкомбінезон — відрізняється від комбінезона відсутністю ру­кавів.

 

 Асортимент верхнього одягу

 4b

До асортименту легкої сукні відносять

Сукня — жіночий одяг різноманітних фасонів, шиють з різних матеріалів, фасони визначаються силуетом, формою, кроєм, оздоблен­ням. Різновидом плаття є сарафан (без рукавів та коміра), який може бути на бретелях, з застібкою та без неї.

Халат — хатній або робочий одяг з розрізом від верху до низу, прямого або вільного силуету, з поясом або без нього, з кишенями, рукавами або без них. Гарні жіночі халати з легкої тканини називають пеньюарами.

Блузка — жіночий одяг з різних тканин різноманітних фасонів, що відрізняються кроєм рукавів, комірів та оформленням низу.

Спідниця — жіночий одяг різної довжини. Бувають прямими, кльош. Зі складками (односторонніми, зустрічними, бантовими, гофре, плісе) та без складок, з розрізом до низу та без нього, з кишенями та без кишень (з застібками на гачки, кнопки, ґудзики, блискавки). Різновидом спідниці є спідниця-брюки, конструктивно виконана як брюки.

  5b

  

Розміри, конструктивні особливості

Розміри одягу позначаються повними роз­мірами зросту, обсягу грудей, обсягу стегон для жіночого одягу та повни­ми розмірами зросту, обсягу грудей та обсягу талії для чоловічого одягу.

cpivvidnoanny rozmiriv