S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

2. Взуття з нових видів матеріалів

Розвиток хімічної науки і технології дозволив створити широкий асортимент штучних і синтетичних матеріалів для виробництва взуття, які замінили натуральну шкіру. До взуття з нових видів штучних та синтетичних матеріалів відносять взуттєві вироби виготовлені з вінілштучшкіри, штучної шкіри з ПВХ, ПУ, шкір волокна, термопластичної гуми, поліуретану і гумових сумішей. Приблизно у 90 - 95% всієї продукції підошви та каблуки виготовляють з гум, поліуретанів та інших полімерних матеріалів. Більше 75% продукції випускають із застосуванням жорстких штучних матеріалів для проміжних і внутрішніх деталей і певну частину - з верхом з м'яких штучних і синтетичних шкір.

Штучними та синтетичними шкірами називають матеріали, які виготовляють шляхом просочування та покриття тканин або нетканих текстильних матеріалів плівкоутворюючими речовинами. Їх використовують для деталей верха взуття і підкладок, задників, рантів, тощо. Властивості штучних шкір на основі тканин та нетканих матеріалів залежать від властивостей основи, природи проклеюючи речовин, складу просочуючих і покривних матеріалів, їх кількості, способів просочування і нанесення покриття, характеру наступної та викінчувальної обробки.

Основними проклеюючими речовинами для штучних шкір являються синтетичні каучуки, сечовино-формальдегідні, поліефіруретанові та інші синтетичні смоли, нітроцелюлоза. В суміші з іншими компонентами їх використовують у вигляді розчинів, водних дисперсій, паст, мастик і плівок. Вибір основи для штучних шкір залежить від призначення, потрібної товщини і міцності, зносостійкості, зовнішнього вигляду тощо.

В якості тканевої основи для штучних шкір використовують різні бавовняні тканини (двох і трьохшарову кірзу, бязь, бумазею-саржу, бумазею-корд тощо), тканини з льону та вовни.

Найбільш відомі такі нові взуттєві матеріали:

шкіра синтетична взуттєва — велюр на голкопробивній волокнистій основі просоченій розчинами поліуретанів;

шкіра синтетична м’яка на основі ворсованої тканини типу футорної байки;

вінілуретаншкіра-Т взуттєва на основі тканин на одну сторону якої нанесене   комбіноване покриття з пористого або пористо-монолітного полівінілхлоридного матеріалу і лицьового поліуретанового шару;

вінілшкіра-Т замшева на основі тканин з пористим полівініхлоридним покриттям;

кирза взуттєва — на основі трьохшарової кірзи або бавовноефірної тканини просоченій дисперсіями синтетичного каучуку у суміші з іншими матеріалами. 

Розрізняють види кирзи: А (акриніт) та Б (бензоводна).