S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

2. Основні види запахів

Для запаху поки що немає об’єктивних показників оцінки. Сприйняття і оцінка запаху здебільшого суб’єктивні.

ocnovni zapaxu

 

Квітковий - це найпоширеніший тип аромату. Квітковий тип базується на ароматі однієї квітки або букету квітів. Часто поєднується зі свіжими, фруктовими та лісними нотами.

Фруктовий. В основі фруктового аромату є аромати яблука, абрикоса, персика, мандарину, ананасу, папайї, чорної смородини, лісових ягід, і зрідка кокосу. Фруктові аромати часто поєднуються в композиції з квітковими,  утворюючи солодкуваті аромати.

Цитрусовий. Цитрусові аромати створюються на основі масел цитрусових: лимону, апельсину, грейпфруту, бергамоту. В парфумерних композиціях часто використовуються разом з трав'яними, пряними та квітковими ароматами.

Пряний - для ароматів пряного типу використовуються різні прянощі: гвоздика, чорний, рожевий, білий перці, кориця, імбир, кардамон та коріандр, які поєднуються з пряними нотами квітів гвоздики та лаванди.

Деревний. Для створення цих терпких, екзотичних ароматів використовують масла дерев: сандал, кедр, мірт, трояндовий кущ. Саме деревні аромати є хорошими закріплюючими елементами парфумної композиції, тому вони використовуються як база в багатьох парфумах.

Шипровий. В основі шипрових парфум є букет ароматів з шалфею, лаванди, бергамоту, пачулі, дубового моху та ладанника. Цей тип аромату характеризується поєднанням солодкого запаху зі свіжими домішками вишуканої гірчинки.

Східний (орієнтальний, амбровий). Аромати східного типу - це теплі аромати. Вони мають дуже густий та насичений аромат, від чого можуть бути дещо важкуватими. В східних ароматах поєднуються запахи жасмину, флердоранжу, ветівери, ірису, пачулі, мускусу, амбри, смол, бурштину та ванілі.

Мускусний - в мускусних ароматах ноти мускусу мають найвище звучання, тобто його запах є провідним у ароматі. Це вишукані та екзотичні аромати, які надають таємничості та загадковості його власнику.

Шкіряний. В основі шкіряного типу присутні запахи диму, натуральної шкіри, горілої деревини та тютюну в поєднанні з екстрактом березової кори, ялівця та смол. Це дорогий та респектабельний аромат, який асоціюється із запахом дорогих шкіряних меблів, шикарного портмоне і використовується в основному у чоловічих парфумах.

Альдегідний. Альдегіди, які лежать в основі альдегідних ароматів - це синтезовані хімічні елементи. Завдяки присутності альдегідів в композиції, парфуми отримують ні з чим не зрівняний "шипучий" аромат шампанського. Перші парфуми, в яких було використано альдегіди - це CHANEL №5. 

Зазвичай в парфумах використовується декілька типів ароматів. Для отримання багаторівневих та складних композицій їх поєднують між собою.

Композиція – це суміш із гармонійно поєднаних за запахом натуральних і штучних запашних речовин, яку складено за певною рецептурою.

 zapasna kompozuxiy