2. Текстильна галантерея: класифікація, характеристика асортимент
До текстильної галантереї відносять вироби, виготовлені з ниток і тканин різними способами — крутінням, плетивом, ткацтвом, в'язанням, розписом, друком тощо. Текстильну галантерею поділяють на стрічко-ткацькі, плетені і в'язані вироби, гардинно-тюлеві і мереживні вироби, швейну галантерею, нитки і парасолі.
Нитки розрізняють за видами вихідної сировини, кількістю складень, товщиною та викінченням. За призначенням їх поділяють на швейні, вишивальні, в'язальні, штопальні.
Швейні нитки бувають бавовняні із шовку-сирцю, віскозні капронові, за кількістю складень у два, три та номерів від 00 до 120 – чим менший номер, тим товща нитка. Випускають у котушках, патронах та бобінах.
Вишивальні нитки — муліне, що виготовляється з пряжі бавовняної (у 12 складень, у мотках), мерсеризованої, пофарбованої у різні кольори.
В'язальні нитки — гарус (немерсеризована пряжа, у три складення, слабкої крутки), ірис (мерсеризована пряжа у два складення, слабкої крутки), панчішні (немерсеризована пряжа у два складення, слабкої крутки) та ін. Для плетіння у продаж надходять нитки текстуровані (мерон, мелан та ін.) та пряжа чисто- та напіввовняна.
Штопальні нитки — складена у два або чотири рази бавовняна (немерсеризована), чистововняна або напіввовняна пряжа у мотках.
Стрічки поділяють за призначенням (декоративно-оздоблювальні, прикладні, одежно-допоміжні (еластичні), видами вихідної сировини (бавовняні, зі штучного волокна, капронові), обробкою (сурові, пістрявоткані, відбілені та ін.).
Стрічка — вузька смуга тканини з обробленими кромками (краями). Виробляють її на стрічкоткацьких верстатах переважно полотняним, саржовим, атласним, шовкоузорчастим, жакардовим та ворсовим переплетіннями.
Тасьма — вузька смужка, одержана внаслідок в'язання на вічкових стояках (нитки йдуть по діагоналі, покриваючи одна одну) або в'язанням на уточно-в'язальних машинах (уздовж тасьми видно вічкові стовпчики-ланцюжки).
Шнури поділяють за призначенням (оздоблювальні, шторні, абажурні, господарчі, взуттєві), способом виробництва (плетені, кручені, в'язані, видом вихідної сировини (бавовняні, шовкові, напівшовкові), оздобленням (одно- та багатокольорові).