S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

2. Правила експлуатації цифрових фотоапаратів

Фотоапарат - прилад високої точності, який суміщає в собі елементи цифрової електроніки, точної механіки і складної оптики.

Якщо дотримуватись інструкції з експлуатації, що додається до фотоапарата, оберігати його від механічних пошкоджень і забруднень, він може прослужити багато років без ремонту.

Зберігати фотоапарат слід в жорсткому чохлі, який захистить його як від пилу і бруду, так і від механічних впливів.

Пил і піщинки, що проникають у фотокамеру, викликають передчасний знос від тертя поверхонь zoom механізму об'єктиву. Найдрібніші піщинки, що потрапляють на зуби шестерень затвора і діафрагми, редукторів фокусування і масштабування, часто приводять до заклинювання об'єктиву, і нерідко виводять фотоапарат з ладу.

Фотоапарат не можна зберігати в сирому приміщенні, оскільки волога викликає корозію металевих частин, приводить до псування оптики і покриття оптичних лінз об'єктиву.

Не рекомендується користуватися фотоапаратом в негоду. Якщо краплі вологи випадково потрапили на фотоапарат, потрібно відразу ж після закінчення зйомки стерти їх.

Взимку, коли фотоапарат вносять з вулиці в тепле приміщення, на його поверхні конденсується волога, тому не слід відкривати чохол і виймати фотокамеру до тих пір, поки він не прогріється до кімнатної температури.

Якщо фотоапарат потрапив у воду, особливо в морську, необхідно негайно вийняти акумулятори (знеструмити апарат) і просушити. Після цього слід звернутися в спеціалізовану майстерню з ремонту фотоапаратів для промивки плат і вузлів фотокамери спеціальними антикорозійними розчинами.

Виймаючи фотоапарат з чохла або сумки, бажано не торкатися пальцями поверхонь лінз об'єктиву і видошукача.

Вставляти карту пам'яті слід з особливою акуратністю і правильним боком. Не бажано вставляти карту пам'яті з важливими фотознімками в цифрові пристрої типу КПК. Деякі моделі КПК, смартфонів і комунікаторів можуть відформатувати карту "під себе", що призведе до втрати фотографій і необхідності відновлення даних за допомогою спеціальних програм і сервісів.

Для живлення фотоапаратів необхідно використовувати тільки штатні акумулятори – стандартні акумулятори типів AA (пальчики) або AAA (тонкі пальчики). Краще уникати застосування дешевих батарей. Вони мають маленьку енергоємність, якої вистачає лише на декілька знімків. Крім того, якість герметичності корпусу невисока, а електроліт, що витік, з таких батарей достатньо агресивний і може привести до безповоротної втрати апарату.

Необхідно використовувати тільки штатні зарядні пристрої (ЗП), уникати використання зарядних пристроїв типу quick charge (швидка зарядка), оскільки вони заряджають акумулятори нестандартним струмом, що значно скорочує їх термін служби.

Якщо фотоапаратом не планують користуватися певний час, то акумулятори необхідно вийняти.