S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

      

2. Прилади для підтримання мікроклімату

Призначені для створення в приміщенні оптимальної температури, вологи і газового складу. До них відносять кондиціонери, зволожувачі, озонатори, іонізатори, повітроочисники, вентилятори.

 

   60v

 

Кондиціонери - це багатофункціональні прилади, призначені для очищення повітря від пилу, надмірної вологи, для підтримання заданої температури.

Кондиціонери поділяють за типами на віконні, мобільні моноблочні і спліт-системи.

   

 

 

Віконні кондиціонери вмонтовують у вікні або прорізі стіни будинку. Виробництво цих кондиціонерів помітно знижується через ряд незручностей під час експлуатації і грубий зовнішній вигляд, шум під час роботи, низький рівень екологічно чистого повітря, що надходить з вулиці.

Мобільні моноблочні кондиціонери працюють автономно, установлюються на підлозі, їх можна легко переставляти з місця на місце. Для охолодження повітря використовують фреон, воду, лід. Вони мають незначну потужність, але її достатньо для невеликих приміщень.

Спліт-системи складаються із зовнішніх і внутрішніх блоків. Завдяки цьому кондиціонери компактні, практично безшумні. Зовнішній і внутрішній блоки з'єднуються між собою тонкими мідними трубками, які легко проводяться через стіни або віконні рами. Спліт-системи можуть бути як моноблочними, так і дво-, три-, чотири-, п'ятиблочними (мультиспліт-системи). Спліт-системи оснащені такими електронними і механічними пристроями, як мікрокомп'ютери, таймери, автоматичні жалюзі, повітряні фільтри, пульти дистанційного управління.

Вентилятори є найпоширенішими приладами регулювання мікроклімату приміщення, призначені для перемішування і зміни газового складу повітря. Класифікують їх за такими функціями: для обдування, циркуляції повітря всередині приміщення, для вентиляції (витягування і надходження повітря) і універсальні; за місцем установки: настінні, настільно-настінні, віконні, торшерні (підлогові), ручні, вмонтовані у вентиляційні канали (кухонні), автомобільні, стельові; за конструкцією: лопатеві і турбінні; за спрямованістю потоку повітря: без зміни потоку та з автоматичною і неавтоматичною зміною напрямку потоку, з дистанційним управлінням; за матеріалом лопатей та корпусу: пластмасові, металеві тощо; за наявністю перемикачів швидкості, регулювання висоти, огородження крильчатки. Вентилятори можуть бути звичайні і з підігрівом (тепловентилятори). Вентилятори ще групують за потужністю (від 5 Вт до 1,5 кВт), марками та моделями.   

61vЗволожувачі повітря застосовуються в приміщенні під час опалювального сезону. Вони розпилюють воду в повітрі на дрібні частинки (повітря зволожується та іонізується). Зволожувачі поділяють за типами: продуктивністю розпилювання води, ємністю бачка для води (1,5-3 л), марками, моделями тощо.

 Повітроочисники застосовують для очищення забрудненого повітря. За призначенням та місцем установлення вони бувають: надплитні (автономні і вмонтовані), кімнатні, де курять, для хворих, що страждають на алергію (настільні і настінні), а також розрізняються за продуктивністю (м³/год.), потужністю, марками, моделями тощо.

Озонатори й іонізатори повітря призначено для штучного насичення повітря житлового приміщення від'ємними іонами й озоном (О3), що сприятливо діє на організм людини.