S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

2. Асортимент установчої арматури

У цю групу включають вироби для обладнання і ремонту водопровідних, каналізаційних і опалювальних систем (водо-, газопровідні і каналізаційні труби і деталі до них, радіатори і опалювальні печі).

Змішувачі

Сучасні змішувачі істотно відрізняються від своїх попередників і технічно, і естетично - разом з сантехнікою вони здатні прикрасити ванну кімнату і підкреслити стиль оформлення інтер'єру. Провідні виробники випускають змішувачі серіями, виконаними в єдиному дизайні: для умивальників всіх типів, біде, ванни, душа.

Змішувачі класифікують за кількома параметрами. Так, в залежності від розташування труб, розрізняють, змішувачі горизонтального або вертикального монтажу. Внутрішня будова визначається способом управління.

За конструкцією змішувачі ділять на кілька типів:

- двовентильні - з двома кран-буксами або ручками, окремо для холодної та гарячої води;

- одноважільні, в яких плавне регулювання відбувається однією ручкою;

- термостатичні (подають воду постійно заданої температури);

- безконтактні (вмикаються автоматично без дотику руки).

У кожній з перерахованих груп представлені змішувачі для всіх сантехнічних приладів.

 

dvoventelevi zmisuvazi odnavazelni zmisuvaci termoctatucni zmisuvaci bezkontaktni zmisyvaci

 

Труби

Будь-які труби в сантехніці використовують лише для однієї мети - транспортування рідини. Причому якщо рідина подається до споживача, то з труб збирають напірний трубопровід. Ну, а якщо рідина відводиться від місця споживання, то з труб збирають безнапірний трубопровід.

Саме тому сантехнічні системи збираються з різних матеріалів і фітингів (сполучних елементів).

Всі сантехнічні труби робляться лише з двох різновидів конструкційних матеріалів: металу та пластику.

Втім, останнім часом на ринку сантехнічних труб з'явився і третій матеріал - металопластик - продукт єднання пластику й металу.

Металеві труби для сантехніки - це зварні та прокатні вироби з таких матеріалів: сталі, чавуну, міді, листової сталі (жерсті) з покриттям з нержавіючого металу.

Пластикові вироби виготовляють методом екструзії (нагрівання з наступним видавлюванням) з наступних матеріалів: полівінілхлорид, поліетилен, поліпропілен.

Кожен матеріал, виходячи з його характеристик, придатний тільки для одного різновиду мереж - або напірної, або безнапірної.

Труби для безнапірних мереж

Практично всі відвідні трубопроводи працюють під природним тиском в одну атмосферу, донедавна виготовлялися з різних видів чавуну - залізовуглецевого сплаву, для якого характерне поєднання високої твердості і крихкості. Довговічність чавунних виробів 60-80 років.

Втім, чавунні труби - це «вчорашній день» сантехнічних систем. Всі сучасні мережі безнапірного типу збираються тільки з пластикових складових. В якості основи для внутрішніх (домашніх) ліній використовують полівінілхлоридні труби - у таких виробів найтонша стінка, отже, вони займають менше місця. Ну, а як основа для зовнішньої (дворової) лінії використовують двошарові вироби з поліетилену, які мають гарну пластичність, отже, їм не страшні ні перемерзання, ні зрушення шарів ґрунту.

 

                beznapirni trubu             trubu beznapirni

Труби для напірних мереж

Напірні мережі підводять рідину до точки споживання, тому вони працюють в умовах постійно високого внутрішнього тиску, але навіть слабкий напір домашньої мережі забезпечується тиском в 2-4 атмосфери.

Тому для забезпечення цілісності напірних ліній в таких конструкціях використовують або високоміцні чорні сталеві труби для сантехніки, або вироби з міді. Обидва металу: і кольоровий, і чорний, в домашніх трубопроводах - вкрай небажані з різних причин: корозія, небезпечність з точки зору екології і, врешті, висока ціна.

У металевих труб є дуже гідний представник - легована хромом сталь (нержавіюча сталь). Труби з такого матеріалу: не іржавіють, не змінюють властивості питної води, не деформуються під дією температур.

Однак, навіть з урахуванням блискучих характеристик нержавійки і сталеві вироби, і труби сантехнічні з міді програють свої позиції новому конструкційному матеріалу - пластику.

Сантехнічна труба з армованого поліпропілену міцна, стійка, інертна до будь-якому середовищі. Висока теплостійкість поліпропілену (труба витримує постійний нагрів до 95° C) і висока міцність труби (допустимий тиск - до 25 атмосфер) не залишають металевим трубам жодного шансу.

Втім, і сталеві, і мідні, та поліпропіленові труби напірного типу мають однакові номінальні розміри і монтуються за допомогою схожих технологій, в основі яких лежить зварне з'єднання на фітинг.

            NAPIRNI TRUBU              trubu napirni 

З таблиці розмірів напірних труб стає зрозуміло, що найбільший сортамент мають тільки мідні труби. Однак в сортаменті полімерних виробів зосереджені всі затребувані розміри, що нівелює перевагу мідних комунікацій.

Радіатори

Існує кілька типів радіаторів опалення (батарей опалення), які відрізняються за матеріалом, з якого вони виготовлені, вагою, розміром, потужністю тепловіддачі і тепловтрати, зовнішнім виглядом (дизайном), ціною.

Принцип роботи системи опалення за допомогою радіаторів простий: нагріта до необхідної температури вода з котельній установці надходить в приміщення по трубах. Далі вона потрапляє в опалювальний прилад, який і нагріває повітря в приміщенні.

Залежно від способу передачі тепла розрізняють радіатори конвекційного типу та радіатори теплового випромінювання:

• конвекційні прилади всередині мають ряд пластинок (наребрення), між якими створюється потік повітря;

• радіатори теплового випромінювання в основному трубчастої конструкції, тепло виходить від площини приладу і рівномірно розподіляється по всіх поверхнях приміщення.

 По суті обидва варіанти можна віднести до приладів комбінованого типу, оскільки конвекція присутня в обох, все питання в її пропорції.

Для швидкого прогрівання приміщення найбільше підходить конвектор (сухе нагріте повітря примусово циркулює в приміщенні), але внаслідок активної конвекції в повітря захоплюється велика кількість пилу, що не кращим чином позначається на здоров’ї людей. Тому подібні радіатори не рекомендується встановлювати в дитячих кімнатах, спальнях, вітальнях, тобто в тих місцях, де господарями проводиться більше часу.

Для житлових і, особливо, дитячих приміщень найбільш підходять радіатори теплового випромінювання. Вони мають гладку поверхню, і рука дорослої людини вільно проходить між секціями, що спрощує догляд за ними. Радіатори віддають близько 60% тепла випромінюванням теплової енергії, інша частина віддається конвективним шляхом.

 Основні види сучасних опалювальних приладів:  панельні радіатори (конвектори), сталеві трубчасті радіатори, чавунні радіатори, алюмінієві радіатори, біметалеві радіатори, вбудовані в підлогу конвектори, плінтусні конвектори.

 

konvektoru trub radiatoru zuvuvvi radia  aluminevi

               bimetalevi    pidl kovektor    plin konvektor