S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

3. Ноутбуки, планшети, смартфони

Ноутбук (англ. Notebook - блокнот, портативний ПК) - переносний персональний комп'ютер, в корпусі якого об'єднані типові компоненти ПК, включаючи дисплей, клавіатуру і вказівний пристрій (зазвичай сенсорна панель, або тачпад), а також акумуляторні батареї. Ноутбуки відрізняються невеликими розмірами і вагою, час автономної роботи ноутбуків змінюється в межах від 2 до 15 годин.

Лептоп (англ. Laptop: lap – коліна сидячої людини, top – верх) – більш широкий термін, він застосовується як до ноутбуків, так і до нетбуків, смартбуків.

До ноутбуків зазвичай відносять лептопи, виконані в розкладному форм-факторі. Ноутбук переносять в складеному вигляді, це дозволяє захистити екран, клавіатуру і тачпад при транспортуванні. Також це пов'язано із зручністю транспортування (найчастіше ноутбук транспортується в портфелі, що дозволяє не тримати його в руках, а повісити на плече, наприклад).

Портативні комп'ютери здатні виконувати всі ті ж завдання, що і настільні комп'ютери, хоча при рівній ціні, продуктивність ноутбука буде істотно нижче. Класифікують ноутбуки за призначенням та розміром діагоналі дисплея.

Класифікація на основі призначення ноутбука і технічних характеристик виробу: бюджетні ноутбуки, ноутбуки середнього класу, бізнес-ноутбуки, мультимедійні ноутбуки, ігрові ноутбуки, мобільна робоча станція, іміджеві ноутбуки, захищені ноутбуки, ноутбуки з сенсорним дисплеєм.

 

         klacuf leptopiv        perevahu nedoliku

 

Класифікація за розміром діагоналі екрана вельми умовна. Екрани з однаковою діагоналлю, але різним співвідношенням сторін мають різну площу. Сучасні ноутбуки випускаються переважно із співвідношенням сторін 16/9 і 16/10 – це зручно при перегляді фільмів і в комп'ютерних іграх. Більш ранні моделі із співвідношенням сторін 4/3 зручні в тих випадках, коли цінність має вертикальний простір (робота з текстом, програмування тощо).

Виробники. Ноутбуки випускають багато компаній. Серед них Acer, Apple, ASUS, Dell, Fujitsu, Gateway, HCL, Hewlett-Packard, Lenovo, LG, MSI, Panasonic, Samsung, Sony, Toshiba тощо. Однак власне виробництвом ноутбуків займаються набагато менше компаній. Наприклад, такі бренди як Hewlett-Packard, Dell, Gateway, Sony, Micron, Toshiba самі не виробляють ноутбуки, а замовляють їх у сторонніх виробників.

Asus, Apple, Fujitsu, LG – брендові виробники, які мають свої власні виробничі лінії. 

Планшетний комп'ютер (англ. Tablet computer або ж електронний планшет) – збірне поняття, яке включає різні типи мобільних пристроїв з сенсорним екраном; персональна електронно-обчислювальна машина без окремого системного блоку і без клавіатури і миші з обмеженими функціями.  Планшетним комп'ютером можна управляти дотиком руки або стилуса, клавіатура і миша доступні не завжди.

foto ypad

До планшетних комп'ютерів можна віднести наступні пристрої (якщо вони мають сенсорний екран):

- планшетний персональний комп'ютер,

- Slate PC;

- ультрамобільний ПК,

- мобільний інтернет-пристрій;

- інтернет-планшет;

cmartfon

 

 

Сучасний смартфон — це багатофункціональний пристрій, в якому поєднуються всі переваги звичного мобільного телефону і просунутого планшетного комп’ютера.

Доступ до інтернету можливий як за допомогою використання можливостей мобільних мереж GSM, UMTC, або через Wi-Fi. Використання високошвидкісних стандартів з’єднання сприяє комфортному доступу до мережі інтернет і популярних сервісів голосового та відеозв’язку. Ці можливості ширше, ніж у планшетного комп’ютера або ноутбука, так як смартфон використовує можливості вбудованого модуля зв’язку.