S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

2. Класифікаційні ознаки головних уборів

 

zinozi

 

Жіночі головні убори мають різноманітні форми, виготовляються із різних матеріалів і в значній мірі піддаються впливу моди. Види жіночих головних уборів: капелюхи, берети, шлеми, панами, чалма, тюрбан, шапки (боярки, кубанки, вушанки), шапочки-«таблетки», чепці, а також косинки, шалі, хустки.

 

 

 

zolovizi

 

 

Чоловічі головні убори відрізняються від жіночих виглядом, конструкцією, технологією виготовлення та естетичним оформленням. Бувають класичні моделі та моделі сучасного стилю. До класичних відносяться головні убори: боярка, шапка-вушанка, папаха, гоголь, кубанка, капелюхи, берети, кепки тощо. До головних уборів нового напрямку відносяться спортивні, олімпійські та інші види.

 

 

 

dutyzi

 

 

До дитячих головних уборів відносяться чепчики, шапочки, шлеми, берети, шапочки з полями та козирком, панами, будьонівки, матроски, пілотки, капітанки, спортивні шапочки, кепки, шапки-вушанки.

 

 

 

   

Для виробництва головних уборів використовують фетр, різноманітні бавовняні, вовняні, шовкові, лляні тканини, велюр, неткані матеріали, соломку, натуральну і штучну шкіру, натуральне і штучне хутро та інші матеріали.

fetr

 

 

При пошитті головних уборів виробники використовують фетр, який є основним матеріалом для виробництва головних уборів. Фетр отримують при валянні різних видів вовни. Для якісних капелюхів використовується кроляча або овеча вовна, а також екзотичні матеріали, наприклад, шерсть новозеландського оленя. Фетрові капелюхи мають масу переваг в порівнянні зі синтетичними і бавовняними виробами.

 

 

bavovnyni

 

 

Бавовняні тканини використовуються при пошитті літніх головних уборів.

Натуральні вовняні тканини вважаються найкращими для виготовлення головних уборів.

 

 

 

velyr

 

Велюр є чудовим представником ворсових тканин, надзвичайно популярних для виготовлення головних уборів. Його назву можна перекласти з латині, як «волохатий». Переклад же з французької мови – «оксамит» – цілком відповідає розкішному і аристократичному вигляду цього матеріалу.

Велюрові тканини виробляються з натуральних – бавовняних, шовкових або вовняних волокон. Сучасні технології дозволяють створювати чудові за зовнішнім виглядом і характеристиками велюри з додаванням поліестеру або лайкри.

 

 

flis

 

Фліс (англ. «начос») – синтетичний нетканий матеріал для пошиття головних уборів, виготовляється з поліетилентерефталатного волокна. Під час його виготовлення використовують спеціальні технології плетіння волокон і створення ворсу, завдяки чому ворс і основа складають єдине ціле.

 

 

solomennayaСоломкою для плетіння легких солом’яних капелюхів, які захищають від палючих сонячних променів, є не тільки висушені стебла злакових рослин (стебла звичайної пшениці), а й інших рослин. Наприклад, волокна з листя агави (парасізаль), які мають блискучий вигляд, а тому виріб виглядає відповідно дуже ошатно і ефектно. Використовують водорості, стебла пшениці флорентійської, рисову соломку, листя бананової пальми, яка росте на Філіппінських островах, токіллу (еквадорська рослина) та інші трав'янисті матеріали.

 

 

skiryana 

Натуральна шкіра є одним з найдавніших матеріалів, що застосовуються людиною для виготовлення одягу. Вона виробляється із шкур тварин, у тому числі морських звірів і рептилій.

 

 

 

 

stuzna

 

Шкіра штучна, полімерний матеріал промислового виробництва, який використовується замість натуральної шкіри для виготовлення головних уборів.

 

 

 

 

 

xutro1

 

Натуральне хутро – це найкращий матеріал для виготовлення головних уборів, який має високі естетичні показники та теплозахисні властивості.

Натуральне хутро – це вичинені шкурки хутряних звірів (лисиць, норки, соболя, песця та інших), домашніх тварин (овець, кролів, кіз) та морських звірів (котиків, тюленів).

 

 

xutro2

 

 

 

Штучне хутро – текстильний матеріал, що імітує натуральне хутро тварин. Широко використовується для виготовлення головних уборів.