S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

 2. Характеристика асортименту мереживних виробів

 

Мереживо — текстильний виріб ручної або машинної роботи з ажурним рисунком, утворений переплетінням ниток.

merzuvo

ruchni

 

Ручні мережива плетуть або в'яжуть гачком, на коклюшках (спеціально точених паличках) або на вилці. Вони відрізняються самобутністю візерунків та високою художньою цінністю. Їх групують за районами заготовлення (вологодські, єлецькі, михайлівські, в’ятські), призначенням (штучні та мірні), шириною (вузькі, середні та широкі). Мірні мережива – прошва (мають рівні кромки по довжині) та край (одна з кромок має зубчасті петельки).

 

 

 

stuchni

 

 

До штучних виробів відносять серветки, комірці, манжети, вставки для білизни.

 

 

  

  

Машинні мережива виробляють на основов'язальних машинах (по кромці вічкові стовпчики), в'язанням на вічкових машинах з апаратом жакардо (за зовнішнім виглядом схожі на ручні мережива, але м'якші від них на дотик) та вишивкою (шиття) смуг тканин (мадаполаму, шифону, батисту) з наскрізними отворами. Машинні мережива розрізняють за видом вихідної сировини (з бавовняної пряжі, лавсанових та капронових ниток тощо), шириною та викінченням (відбілені, гладкофарбовані та багатокольорові).

 

mersuvne polotno

 

Мереживне полотно поділяють за способом виробництва (на в'язане на основов'язальних машинах та вишите, або шиття), вихідною сировиною (з бавовняної пряжі, капронових ниток, капронових ниток у сполученні зі штучними), шириною (від 56 до 280 см) та викінченням (відбілене, гладкофарбоване та багатокольорове). Мереживне полотно використовують для пошиття блузок, суконь, корсетних виробів.

 

 

 

hepur

 

 

Гіпюр – мереживне полотно з опуклим візерунковим малюнком.

 

 

 

merezuvo bossone

  

 

 

Мереживо басонне – мереживна стрічка, виготовлена плетільною машиною, оснащеною пристроєм, який править рухом веретен.

 

 

 

 

vusute

 

 

Полотно вишите – текстильне полотно з машинною вишивкою по всьому полю. До композиції малюнка можуть входити фі гурні дірочки обмеженого розміру.

 

 

 

 

sutvo

 

 

  

 Шитво – розрізане на смуги текстильне полотно з машинною вишивкою та фігурними дірочками обмеженого розміру, які входять до композиції малюнка.

 

 

 

 

 

Продовження