S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

2. Маркування, пакування, особливості зберігання мисливських товарів

Рушниці мисливські повинні мати клеймо й паспорт із повною характеристикою споживчих властивостей. Клеймо містить заводську марку, рік випуску й порядковий номер моделі, калібр стовбура і довжину патрону. Наприклад, цифри 18,5/18,0 позначають звуження каналу стовбура в міліметрах; 12/2 дс (дулові звуження) – 12 калібр і дулове звуження № 2 (получок); 70/20,7 – довжину й діаметр патронника в міліметрах. Букви «БУМ» означають, що стовбур свердлень під паперову гільзу. Випробування  бездимним порохом позначається клеймом «N» або «Нітро». Іноді вказується марка стовбурної сталі, наприклад 50А. Клеймо «700атм» указує на припустимий тиск. Клеймо ставлять на нижніх майданчиках стовбурів.

Рушниці впаковують у міцні дерев’яні ящики по 16 і 20 штук. Для запобігання від корозії й інші металеві частини густо змазують нейтральним змащенням.

Зберігання зброї й боєприпасів повинне проводитися відповідно до інструкції зі зберігання вибухових речовин. Боєприпаси слід зберігати тільки в ящиках. Спільне зберігання пороху, капсулів і споряджених патронів заборонене. При роботі з мисливськими боєприпасами слід дотримуватися максимальної обережності: не можна кидати, кантувати й ударяти ящики з боєприпасами. Не можна використовувати й ударяти ящики з боєприпасами. Не  можна використовувати заряджені патрони для демонстрації обігу зі зброєю.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17 червня 1992 р. N 2471-XII "Про право власності на окремі види майна" правом придбання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, а мисливської нарізної зброї - 25-річного віку, на холодну та пневматичну зброю - 18-річного віку. Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак власник зброї повинен забезпечити її безумовну схоронність. У разі наявності трьох і більше одиниць вогнепальної, пневматичної зброї, арбалетів приміщення (будинок, квартира, магазин тощо) або сейф (шафа) для її зберігання повинні бути обладнані охоронною сигналізацією, автономною або з виводом на ПЦН органів внутрішніх справ.