S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

2. Будівельні деревинні матеріали: класифікація, асортимент, застосування

Деревинні будівельні матеріали мають невелику об’ємну масу, високу стійкість, хороші теплозахисні властивості, легко оброблюються, мають гарний зовнішній вигляд. Основними недоліками деревини є анізотропність (неоднорідність властивостей в різних напрямках), невисока твердість, низька стійкість до гниття і пошкоджень комахами, швидка можливість запалювання. По ступеню обробки і готовності до застосування розрізняють круглі лісоматеріали, пиломатеріали, напівфабрикати і вироби із деревини, матеріали на основі паперу.

 

1. Круглі лісоматеріали

17wКруглі лісоматеріали являють собою відрізки стволів дерев, очищені від сучків. Круглі лісоматеріали по товщині ділять на дрібні – від 8 до 13 см, середні – від 14 до 24 см і великі – 26 см і більше. За призначенням круглі лісоматеріали ділять на ті, які використовують в круглому вигляді, для розпилу, для лущення і стругання.

2. Пиломатеріали

У цю групу включають матеріали, які одержали в результаті повздовжнього розпилу круглих лісоматеріалів: пластини, четвертини, дошки, бруски і обапіл.

Пластини – це пиломатеріали, які одержані в результаті розпилювання колоди навпіл. Четвертини одержують розпилюванням пластин на дві частини. Дошки являють собою пиломатеріали товщиною до 100 мм, а шириною більше подвійної товщини. Брусок – товщина 50-100 мм, ширина - не більше подвійної товщини. Брус має ширину і товщину від 100 до 400 мм.  Обапіл – верхня частина колоди, яка виникає в результаті випилювання дошок.

3. Напівфабрикати і вироби із деревини

В цю групу включають стругані погонні деталі, матеріали для підлог, покрівельні і штукатурні, столярні вироби і комплекти, збірні дерев’яні будинки.

Стругані погонні деталі мають фігурну форму перерізу, оздоблювальну поверхню і велику довжину. До них відносять поручні, плінтуси, галтелі, наличники.

Матеріали для підлог включають паркет, дошки для підлог, деревинностружкові (ДСП) і деревинноволокнисті (ДВП) плити. Паркет по формі і розміру може бути штучний, набірний і щитовий, за породою деревини – із дуба, бука, ясена, берези, клену і ін. Дошки для підлог випускаються струганими, шпунтованими, просоченими антисептиками. Деревинностругані плити являють собою матеріал, одержаний в результаті пресування або екструзією суміші із деревинної тирси, стружки і фенолформальдегідних і аміноальдегідних смол. Деревинноволокнисті плити одержують пресуванням суміші із деревинних волокон і фенолформальдегідних смол.

До матеріалів покрівельних і штукатурних відносять покрівельну і штукатурну дрань, плитки і гонт.

Столярні вироби і комплекти включають віконні рами, дверні полотна, блок-вікно і блок-двері.

Збірні дерев’яні будинки за конструкцією можуть бути щитові, каркасні, брускові і зі стінами із місцевих матеріалів. В комплект збірного будинку входять деталі і блоки, виготовлені із деревини хвойних і листяних порід.

    18w 19w 20w  21w

4. Матеріали на основі паперу

22wУ цю групу будівельних матеріалів включають шпалери і лінкрусти.

Шпалери – це рулонні матеріали на паперовій основі, які застосовуються для внутрішнього оздоблення стін і стель будинків. Шпалери випускаються в рулонах шириною 500, 560 і 600 мм і довжиною 6,0; 10,5; 12,0; 18,0 м. Поділяють їх на наступні види: ІІВВ – друковані; БІБВ – друковані тиснені; ВВВ – друковані гофровані; ГІГВ – дубльовані. В найменуванні марки індекс «В» означає, що шпалери вологостійкі. Вологостійкі шпалери мають поверхню, покриту водною дисперсією синтетичних смол, тили – полівінілхлоридною плівкою, завдяки чому їх можна протирати вологою ганчіркою і мити. За якістю шпалери ділять на 1-й і 2-й ґатунки.

Лінкруст являє собою рулонний оздоблювальний матеріал на паперовій основі з нанесеним шаром полімерної пасти на основі полівінілхлориду. На поверхні лінкруст має рельєфний малюнок, одержаний тисненням. Лінкруст має високу водо- і гниттєстійкість, механічну стійкість, довговічність, гігієнічність, стійкість до світла, високі естетичні властивості.