S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

2. Класифікація будівельних матеріалів

Будівельні матеріа­ли класифікуються за походженням, хімічним складом, техноло­гічною ознакою, за призначенням та іншими ознаками наступним чином:

– за походженням: на природні (гравій, пісок, глина, природний камінь, деревина, метали) та штучні (цемент, щебінь, полімерні смоли, бітуми, вапно);

– за складом: на мінеральні(пісок, гли­на, графіт тощо) і органічні(деревина, пластмаси, фарби, бітуми тощо);

– за призначенням:

матеріали для підлоги;

матеріали для стін та перегородок;

лицювальні та оздоблювальні матеріали;

покрівельні матеріали;

мінерально-в´яжучі матеріали;

санітарно-технічні вироби;

– за видом вихідної сировини: на металеві, деревинні, скляні, кам’яні, полімерні тощо.

 

9w

 

10w

 

Мінеральні в’яжучі речовини – порошкоподібні речовини мінерального походження, які утворюють після змішування з водою пластичну масу, що, застигаючи, набуває кам’яноподібного стану. У будівництві застосовують суміш мінеральних в’яжучих з водою і наповнювачем. Суміш в’яжучого і води (без наповнювача) називають будівельним тістом; суміш в’яжучого, води і дрібного наповнювача (піску) – будівельним розчином; суміш в’яжучого, води і великого наповнювача (щебеню, гравію) – бетоном.

У залежності від умов затвердіння і зберігання, міцності розрізняють повітряні і гідравлічні в’яжучі речовини.

 

Деревинні будівельні матеріали мають невелику об’ємну масу, високу стійкість, хороші теплозахисні властивості, легко оброблюються, мають гарний зовнішній вигляд. Основними недоліками деревини є анізотропність (неоднорідність властивостей в різних напрямках), невисока твердість, низька стійкість до гниття і пошкоджень комахами, здатність до швидкого загоряння. За ступенем обробки і готовності до застосування розрізняють круглі лісоматеріали, пиломатеріали, напівфабрикати і вироби із деревини, матеріали на основі паперу.

Будівельні матеріали і вироби із скла мають високу прозорість, довговічність, хімічну стійкість, хороші теплозахисні і естетичні властивості. Основними недоліками скла і виробів із нього є крихкість і невисока термічна стійкість.

У залежності від призначення будівельні матеріали із скла ділять на матеріали для скління, облицювальні, тепло- і звукоізоляційні, стінні і конструкційні.

27w

 

Металеві будівельні матеріали мають високу механічну стійкість, достатню хімічну стійкість, довговічність, здатність до різних видів обробки. Основним їх недоліком є здатність до корозії і велика маса. За призначенням металеві матеріали і вироби ділять на конструкційні, покрівельні, для кріплення і санітарно-технічне обладнання.

 

 

32w

 

 

Керамічні матеріали і вироби мають високу водостійкість, стійкість до дії агресивного середовища, вогнетривкість, механічна стійкість, довговічність, гігієнічність, біостійкість, гарний зовнішній вигляд. Недоліком керамічних будівельних матеріалів є їх велика маса. В залежності від призначення будівельні матеріали ділять на матеріали для стін, облицювальні, для підлоги, покрівельні і санітарно-технічні вироби.

38w

Матеріали і вироби на основі пластичних мас мають високу водо- і хімічну стійкість, механічну стійкість, довготривкість, гігієнічність, вогне- і біотривкість, легкість, гарний зовнішній вигляд. За призначенням товари на основі пластмас ділять на вироби для підлог, оздоблювальні, тепло- і звукоізоляційні, покрівельні, санітарно-технічні.