S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

2. Класифікація товарів побутової хімії

20v

 

 

 

До товарів побутової хімії відносять клеї, засоби для прання і миття, засоби для чищення, лакофарбові товари, засоби для догляду за житлом, предметами побуту, садом і городом тощо.

 

 

 

 

 

 

 

 3. Маркування та зберігання товарів побутової хімії

На маркіруванні (етикетці, упаковці) мають бути зазначені найменування продукції, виробник товару, його адреса, дата виготовлення, номер партії, штриховий код (за наявності). Вказуються інгредієнти товару, ступінь їх небезпеки для споживача і правила використання. Усі види товарів надходять у продаж тільки за наявності гігієнічного висновку. На упаковці повинний бути проставлений знак відповідності при обов'язковій сертифікації.

СМЗ порошкоподібні зберігають у сухих приміщеннях при вологості не вище 70 % подалі від опалювальних приладів і прямих сонячних променів. Температура зберігання не нижча -10°С і не вище +35°С. Гарантійний термін зберігання від 9 до 12 місяців. На упаковці повинний бути проставлений знак відповідності при обов'язковій сертифікації.

Попереджувальні написи і запобіжні заходи відповідно до розділу "Вимоги безпеки", наприклад на транспортній тарі СМЗ, указуються у вигляді маніпуляційного знака: "Берегти від вологи".

При збереженні товарів висота штабеля для групових упакувань, товарів у полімерних пляшках, упакованих у картонні ящики, не має перевищувати 1,6 м.

Кожна партія хімічних товарів повинна супроводжуватися паспортом (сертифікатом), у якому, поряд із загальними маркірувальними даними, вказують окремі показники якості, номер стандарту або ТУ, дату виготовлення. До кожного упаковування деяких нових товарів (клеї, пральні засоби, добрива, отрутохімікати та ін.) подається пам'ятка про засіб ужитку, а якщо необхідно, відзначається отруйність і вогненебезпечність продукції. На тарі для особливо токсичних засобів роблять напис "Отрута", а легко займистих — "Вогненебезпечно". При прийманні товарів у першу чергу перевіряють цілісність упаковування і тари, а також правильність маркування. Особливу увагу звертають на дату виготовлення тих товарів, якість яких при тривалому збереженні погіршується (деякі клеї, оліфи, лаки і фарби). На маркіруванні цих товарів зазначений термін придатності (не більш 6-12 міс).