S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

2. Маркування, зберігання, гарантійні терміни використання

Клеї побутового призначення повинні на маркіруванні мати знак відповідності при обов'язковій сертифікації.

На кожній ємності з клеєм повинно бути чітке маркування із зазначенням назви підприємства, виду клею, його маси, дати випуску. Для деяких видів клею зазначають сорт і особливості використання. Аналогічні дані повинні бути на транспортній тарі. Кожна партія клею повинна мати паспорт, в якому наводяться назва підприємства-виготовлювача клею, номер партії, маса брутто і нетто, дата виготовлення, результати випробувань.

Клеї випускають у полімерних і скляних флаконах, картонних пачках, полімерних банках, у вигляді олівців-пеналів, алюмінієвих і полімерних тубах, аерозольних балонах. Маса клеїв від 4-5 г (супер-клеї моментального склеювання) до 10 г, від 1 до 2 кг (Латекс натуральний, «Бустілат»), рідкі - об'ємом від 50 мл до 600 мл.

Клеї зберігають в провітрюваних приміщеннях при температурі не нижче -20°С (для деяких видів, наприклад клею «Момент») і не вище +30°С, подалі від джерел тепла. Гарантійний термін зберігання, залежно від виду клею - 12-18 місяців.

Зберігають казеїновий клей у заводському впакуванні в сухому приміщенні при температурі не вище 30 °С. При температурі понад 40 °С казеїн втрачає властивості, що клеять. Строк придатності казеїнового клею в порошку - 5 місяців. При розкритті тари казеїновий клей необхідно ретельно перемішувати, тому що під час транспортування більше важкі складові частини порошку (їдкий натр, мідний купорос) звичайно осідають на дно. 

Вимоги до якості.

Клеї повинні мати необхідні споживчі властивості, бути певного складу, однорідного кольору і відповідного відтінку, без сторонніх домішок і нальотів, не мати неприємного запаху.