S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

2. Синтетичні мийні засоби, їх переваги й недоліки. Асортимент

 

Синтетичні мийні засоби (СМЗ) широко застосовуються і являють собою багатокомпонентні суміші. Головним компонентом СМЗ є синтетичні мийні речовини, дією яких у водяних розчинах є видалення з поверхні тканин та інших виробів забруднення різної природи. Спеціальні речовини в складі СМЗ охороняють тканини від повторного осідання бруду - резорбції.
Деякі СМЗ біологічно погано розпадаються у стічних водах, що призводить до забруднення навколишнього середовища, та подразнюють шкіру рук.

Синтетичні миючі засоби – це суміші, основною частиною яких є синтетичні миючі речовини. До складу більшості СМЗ, крім синтетичних миючих засобів, входять лужні і нейтральні солі, відбілюючі і дезінфікуючі засоби, піноутворювачі або піногасники, ароматизуючі речовини тощо.

Мийна здатність сучасних СМЗ не визначається кількістю піни, що утворюється при пранні, оскільки існують високоефективні низькопінкі ПАР. СМЗ для ручного прання можуть утворювати багато піни, що забезпечується введенням стабілізаторів піни (алкілоламідів).

Рясна і стійка піна в мийних розчинах ускладнює прання в автоматичних пральних машинах барабанного типу, для яких виробляють малопінні засоби з регульованим піноутворенням. СМЗ випускають у формі порошку, рідини чи пасти.

Рідкі і пастоподібні мийні засоби краще розчиняються у воді, легко дозуються, їх виробництво пов'язане з меншими витратами, оскільки відсутній процес сушіння, але збереженість таких засобів нижча. Пастоподібні засоби містять до 40 % води, до складу можуть входити практично всі добавки, за винятком нестійких хімічних відбілювачів.

 

Синтетичні мийні засоби класифікують за такими ознаками:

ahhatnum stanom

 

 

агрегатним станом: тверді (у вигляді шматків – мило господарське), порошкоподібні, гранульовані, рідкі, пастоподібні;

 

 

 

 

lotos1

  

призначенням: для прання виробів з бавовняних, лляних і змішаних волокон; для прання виробів з вовни, шовку і синтетичних волокон; універсальні – для прання виробів з бавовняних, лляних, штучних, синтетичних і змішаних волокон;

 

 

 

 

 

kompleksnoi

  

 

СМЗ комплексної дії - з підсинюванням, підкрохмалюванням, антистатичною обробкою тощо;

 

 

 

 

lotos

 

 

способом застосування: з високим (ненормованим) піноутворенням для ручного прання й у пральних машинах активаторного типу; зі зниженим піноутворенням – для прання в автоматичних і напівавтоматичних пральних машинах.

 

 

 

 

mulo2

 

Мило господарське тверде – основний мийний компонент натрієва сіль стеаринової кислоти. Основною сировиною для виробництва господарського мила є саломас – продукт гідрогенізації рідких рослинних олій (бавовняної, соняшникової). Крім того, до складу жирової суміші вводять замінники жиру: синтетичні жирні кислоти, смоляні і нафтенові кислоти (до б % у низькосортне мило). Господарське мило містить 65,70,72 % (ядрове, очищене мило) солей жирних кислот.

 

 

Комплекс засобів по догляду за білизною й одягом включає, крім СМЗ для прання виробів, – мило господарське, засоби для відбілювання, підсинювання, підкрохмалювання, апретування, антистатичної обробки виробів та інші. Синтетичні мийні засоби підлягають обов'язковій сертифікації.

 

 

Продовження