S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

2. Вироби санітарно-побутового та господарського призначення

За останні роки у побутових потребах українців знайшли своє постійне місце паперові товари санітарно-гігієнічного та господарського призначення. У торговельній мережі  їх відносять до білових товарів та розділяють асортимент на дві групи:

- паперові товари санітарно-побутового призначення;

- паперові товари господарського призначення.

До паперових товарів санітарно-побутового (гігієнічного) призначення належать косметичні серветки, хустинки (носовички), паперові рушники у формі рулонів двошарового паперу, папір туалетного призначення.

Група товарів господарського призначення з паперу включає: обгортковий папір; столові серветки; скатертини; паперові клейонки; мішки для зберігання одягу; папір для обклеювання вікон тощо.

Папір використовувався для гігієни протягом століть, але спеціальний папір санітарно-гігієнічного призначення (СГП) почав вироблятися і використовуватись лише на початку ХХ століття. У Західній Європі широкомасштабне виробництво почалося лише в 1960-х роках.

Сировиною для виробництва товарів СГП може бути як первинний (целюлоза), так і вторинний матеріал (макулатура). Продукція, виготовлена з санітарно-гігієнічного паперу характеризується  білизною, еластичністю, має гарний зовнішній вигляд, приємна на дотик.

Целюлозна основа використовується для виробництва хустинок, косметичних серветок, столових серветок, туалетного паперу та побутових паперових рушників.  

 

canit pobutovi

 

Хустинки (носовички) та косметичні серветки –  гігієнічні засоби, що добре поглинають вологу та використовуються для гігієни обличчя. Спеціальний клапан на упаковці запобігає потраплянню на серветки бруду та бактерій, що вкрай важливо для продукту, який контактує зі шкірою обличчя.

Перші хустинки були виготовлені у 20-х роках минулого століття. З часом їх вдосконалювали, надаючи особливу увагу м’якості і одночасній міцності, але первинна форма їх не зазнала змін. Сьогодні кожна людина в Європі використовує в середньому 200 хустинок на рік.

Паперові рушники займають друге місце за частотою використання серед санітарно-гігієнічних виробів кінцевими споживачами. Щільність паперу, який використовується для паперових рушників, зазвичай в межах 20-24 г/м2.

Рушники можуть вироблятися як на 100% з целюлози, так і на 100% з макулатури, а також із змішаної сировини. Для підвищення міцності до макулатурної основи в основному додається целюлоза.

Паперові рушники випускають у формі рулонів двошарового паперу та листові.

 

              paperovi 1       paperovi 2

 

Папір обгортковий – один з найпоширеніших видів пакувального паперу, він є простим і недорогим. Обгортковий папір призначений для обгортання харчових продуктів, медикаментів та промислових виробів, а також для виготовлення пакетів (кульків).

Цю продукцію широко застосовують у сфері послуг і торгівлі. Папір обгортковий в рулонах намотується на картонні гільзи (внутрішній діаметр гільз – 75 мм), має ширину від 840 до 1950 мм.

Листовий обгортковий папір буває різних розмірів та різної щільності (від 40 до 120 г/м2).

Туалетний папір. Рулони туалетного паперу були доступними вже з кінця ХІХ ст. Сьогодні в Європі використовують щорічно понад 20 млрд. рулонів туалетного паперу.

Столові серветки бувають одно, дво-, три- або чотиришарові різної якості, розмірів, упакувань, кольорів і текстур залежно від стилю і місця використання. Склад сировини, а точніше метод оброблення целюлози, для виробництва серветок варіює залежно від очікуваної якості товару.