S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

Типова навчальна програма з предмета „Товарознавство непродовольчих товарів"

 

 standart 3R

 

Тема 1. Вступ. Товарознавство як навчальна дисципліна  

Поняття про товар і товарознавство як навчальну дисципліну. Зв'язок товарознавства з іншими науками. Якість товарів.

Класифікація товарів, її мета і значення. Правила і принципи класифікації непродовольчих товарів. Асортимент товарів: визначення, види.

 

Тема 2. Текстильні товари

Поняття про текстильні товари. Класифікація і характеристика асортименту бавовняних, лляних, вовняних, шовкових тканин, штучних виробів. Стислі відомості про сировину, переплетення, оздоблення. Неткані текстильні матеріали, їх відмінні особливості та асортимент.

Класифікація і групова характеристика штучного хутра. Правила догляду за текстильними матеріалами. Маркування, пакування та умови зберігання текстильних товарів. Вимоги до якості текстильних товарів.

 

Тема 3. Швейні товари

Стислі відомості про сировину, виробництво швейних виробів. Класифікація, асортимент верхнього одягу, легкої сукні, столової, натільної та постільної білизни, головних уборів. Розміри, конструктивні особливості. Властивості швейних виробів. Правила догляду за одягом. Маркування, пакування, зберігання швейних виробів. Вимоги до якості швейних виробів.

 

Тема 4.Трикотажні товари

Поняття про трикотажні товари. Властивості трикотажу. Класифікація і характеристика трикотажних товарів: верхнього трикотажу для дорослих та дітей, спортивних трикотажних виробів та білизни, панчішно-шкарпеткових виробів, рукавиць, головних уборів і шарфів. Розміри верхніх трикотажних виробів, білизни, панчішно-шкарпеткових виробів, рукавиць та головних уборів.

Маркування, пакування, зберігання трикотажних виробів. Догляд за трикотажними виробами. Вимоги до якості.

 

Тема 5. Головні убори

Поняття про головні убори. Класифікація за видами, кольорами, розміром, обробкою. Характеристика асортименту за класифікаційними ознаками. Догляд за головними уборами. Маркування, пакування та зберігання головних уборів.

 

Тема 6. Хутряні товари

Загальні відомості про хутрово-хутряну сировину. Властивості хутрово-хутряної сировини. Мінливість волосяного покриву і шкіри. Класифікація та асортимент хутряних товарів.

Маркування, пакування, зберігання хутряних товарів. Вимоги до якості.

 

Тема 7. Овчинно-шубні товари

Загальні відомості про овчинно-шубні товари. Класифікація та асортимент овчинно-шубних товарів. Характеристика основних видів. Вимоги до якості овчинно-шубних товарів. Маркування, пакування, зберігання овчинно-шубних товарів.

 

Тема 8. Взуттєві товари

Стислі відомості про шкіряну сировину, виробництво шкіри, дублення і операції опорядження.

Деталі взуття для верхніх та нижніх частин (зовнішні, внутрішні, проміжні). Класифікація асортименту шкіряного взуття за видами, статево-віковим призначенням, розміром і повнотою. Властивості шкіряного взуття. Спортивне взуття, класифікація, асортимент. Гумове взуття: класифікація, асортимент. Взуття з нових видів штучних та синтетичних матеріалів (вінілштучшкіра, штучна шкіра з ПВХ, ПУ, шкірволокна, термопластичної гуми, поліуретану і гумових сумішей).

Валяне взуття: кваліфікаційні ознаки асортименту. Маркування, упакування, умови зберігання. Гарантійні терміни обміну. Правила догляду за взуттям. Вимоги до взуттєвих товарів.

 

Тема 9. Парфумерні товари

Запахи та їх сприйняття. Основні види запахів. Стисла характеристика сировини парфумерного виробництва. Класифікація асортименту парфумерних товарів за різними ознаками. Вимоги до якості парфумерних товарів. Пакування, маркування, умови зберігання та терміни реалізації парфумерних товарів.

 

Тема 10. Косметичні товари

Косметичні товари. Історія розвитку. Класифікація косметичних товарів, характеристика асортименту лікувально-гігієнічних і декоративних косметичних товарів: засобів догляду за шкірою обличчя та рук, порожниною рота, волоссям, засобів декоративної косметики тощо. Вимоги до якості косметичних товарів. Пакування, маркування косметичних товарів, рекомендації щодо використання, умови зберігання косметичних товарів. Туалетне мило: класифікація, характеристика асортименту. Вимоги до якості, пакування, маркування та терміни реалізації косметичних товарів.

 

Тема 11. Галантерейні товари

Класифікація галантерейних товарів.

Текстильна галантерея, класифікація, характеристика асортименту пряжі та ниток, стрічкоткацьких, плетених виробів, тасьми та шнурів. Текстильна білизна, класифікація, асортимент, порядок визначення розмірів.

Швейна галантерея (предмети жіночого та чоловічого туалету, виробів з художнім розписом, класифікація, асортимент). Вимоги до якості тексильної галантереї.

Гардинно-тюлеві та мереживні вироби, характеристики мережива ручного та машинного виробництва. Вимоги до якості.

Вироби з пластичних мас і дрібно виробних матеріалів, стисла характеристика асортименту виробів з пластмас. Маркування та пакування.

Шкіряна галантерея. Класифікація, групова характеристика асортименту шкіргалантереї і дорожніх речей (портфелів, сумок, гаманців, рукавиць, ременів та ін.). Вимоги до якості шкіргалантереї і дорожніх речей.

Металева галантерея: класифікація, групова характеристика асортименту металевої галантереї (речі для гоління і стрижки волосся, для туалету, для шиття та рукоділля, фурнітура для одягу, набори для куріння та інше). Вимоги до якості.

Дзеркала та щітки: класифікація, групова характеристика асортименту. Вимоги до якості.

Маркування, пакування, умови зберігання галантерейних товарів.

 

Тема 12. Електропобутові товари

Загальні відомості про електропобутові товари. Класифікація електропобутових товарів. Кабельні електроустановчі вироби. Загальна характеристика асортименту проводів, шнурів, електроустановочних виробів, тощо. Маркування. Вимоги до якості.

Побутові прилади для освітлення. Класифікація, асортимент ламп розжарювання, люмінесцентних ламп, енергозберігаючих ламп.

Електропобутові машини і прилади: класифікація за функціональним призначенням.

Холодильники і морозильники. Асортимент компресійних, абсорбційних холодильників та морозильників. Термоелектричні холодильники, їх асортимент. Маркування, гарантійні терміни експлуатації. Вимоги до якості.

Побутові білизно-обробні машини та прилади. Класифікація, асортимент пральних машин ПМ, ПМР, ПМП, ПМС, ПМН, ПМА. Маркування. Вимоги до якості. Прилади для прибирання: характеристика асортименту. Вимоги до якості.

Прилади для переробки продуктів, приготування з них їжі, нагрівання води. Характеристика асортименту. Гарантійні терміни експлуатації. Вимоги до якості. Побутові прилади для створення мікроклімату в приміщеннях: вентилятори, кондиціонери, прилади для зволоження повітря, іонізатори та ін., характеристика асортименту, маркування, упакування, гарантійні терміни експлуатації.

 

Тема 13. Товари культурно-побутового призначення

Загальні відомості про товари культурно-побутового призначення.

Побутові радіоелектронні товари: комплектуючі вироби, радіоприймальна апаратура. Класифікація, асортимент радіоприймальної апаратури. Класифікація побутових радіоелектронних товарів. Класифікація, асортимент радіоелектронної апаратури.

Телевізори: класифікація, асортимент, параметри тіла приймальної апаратури, характеристика сучасних видів товарів для відеозапису, відтворення звуку і зображення.

Фото-, кінотовари: класифікація, характеристика асортименту фотоапаратів. Правила експлуатації. Маркування фотоапаратів, пакування, умови зберігання, гарантійні терміни експлуатації.

 

Тема 14. Посудогосподарчі товари

Загальне поняття про силікатні товари. Класифікація асортименту скловиробів. Властивості скла. Характеристика асортименту столового, кухонного, господарчого посуду, художньо-декоративних виробів. Маркування, упакування скловиробів.

Керамічні товари. Види кераміки, її складові, властивості, ознаки розрізнення. Класифікація, асортимент кераміки. Характеристика асортименту фарфорових, фаянсових, майолікових, гончарних виробів. Маркування, пакування кераміки, зберігання, правила догляду.

Металогосподарські товари. Класифікація та асортимент метало-господарських товарів, характеристика металевого посуду за функціональними властивостями.

Класифікація, асортимент і якість ножових товарів, столового приладдя, що полегшують домашню працю. Вимоги до якості.

Посудогосподарчі товари з пластичних мас. Поняття пластичних мас. Переваги і недоліки пластмас.

Класифікація й характеристика асортименту господарчих товарів з пластмас у виробництві посудогосподарчих товарів. Пакування, маркування, зберігання. Вимоги до якості.

 

Тема 15. Товари для спорту, туризму, полювання та рибної ловлі

Класифікація товарів для спортивних ігор і туризму. Характеристика асортименту товарів для спортивних ігор, гімнастики, легкої і важкої атлетики, боротьби, боксу, фехтування, лижного, ковзанярського, водного спорту, туризму, альпінізму за класифікаційними ознаками.

Маркування, зберігання, пакування товарів для спорту і туризму.

Товари для рибальства: класифікація, характеристика асортименту вудлищ, волосіні, штучних приманок, спінінгових, проволочених котушок та інших товарів – за класифікаційними ознаками.

Класифікація асортименту мисливських товарів (предмети екіпіровки мисливця, для спорядження собак, догляду за рушницею, допоміжні засоби тощо).

Маркування, пакування, особливості зберігання мисливських товарів.

Транспортні засоби: класифікація мотоциклів, моторолерів, мопедів, велосипедів, автомобілів. Класифікація та характеристика асортименту. Вимоги щодо якості. Маркування.

Катери, моточовни, човни для греблі, мотори до човнів. Класифікація й асортимент цих товарів. Гарантійні терміни експлуатації. Умови зберігання.

 

Тема 16. Музичні товари та іграшки

Класифікація музичних інструментів за галузевим класифікатором (струнні, язичкові, духові, ударні, електромузичні інструменти). Вимоги до якості. Маркування.

Іграшки. Соціальне призначення, їх роль і значення розвитку дітей. Класифікація за педагогічним призначенням. Характеристика асортименту. Вимоги до якості.

 

Тема 17. Шкільно-письмові, канцелярські та офісні товари

Папір, картон та вироби з них: класифікація асортименту паперу і картону, характеристика виробів з паперу і картону білові (вироби, канцелярські вироби з паперу і картону, вироби санітарно-побутового призначення).

Шкільно-письмові, канцелярські та офісні товари: класифікація і характеристика асортименту. Пакування, маркування. Вимоги до якості.

 

Тема 18. Лісоматеріали

Стисла характеристика лісоматеріалів (дошки, бруски, шпон, фанера, столярні, деревинно-волоконні, деревинно-стружкові плити). Характеристика асортименту деревинних матеріалів, відмінні ознаки. Способи застосування в будівельній і меблевій промисловості.

 

Тема 19. Меблеві товари

Загальні дані про меблеві товари, вимоги до них. Класифікація меблів за матеріалами, призначенням. Стилі меблів. Характеристика асортименту столярних, гнутих, плетених меблів. Догляд за меблями при їх використанні. Маркування, пакування меблів, зберігання. Гарантійні терміни експлуатації.

Килими: асортимент килимів машинного виготовлення, характерні особливості килимів: туркменських, закавказьких, виготовлених у різних районах Росії тощо. Безворсі паласи України, Молдови тощо. Маркування, пакування, транспортування та зберігання килимових виробів. Догляд за килимами під час користування ними та їх зберігання.

 

Тема 20. Будівельні товари

Загальні поняття про будівельні матеріали. Класифікація будівельних матеріалів (за матеріалами, видами, розмірами, походженнями, призначенням тощо). Асортимент мінеральних, в’яжучих речовин, листових скломатеріалів, скляних блоків і профілів, матеріалів для стін і перегородок, покрівельних матеріалів, теплоізоляційних матеріалів, лицювальних і оздоблювальних матеріалів, матеріалів для підлоги, конструкційних профільних матеріалів тощо.

Вимоги до якості. Призначення.

Санітарно-технічні вироби і установча арматура. Класифікація за призначенням. Характеристика асортименту виробів для ванних кімнат, для облаштування кухонь, виробів для облаштування туалетних кімнат, приладів для опалення приміщень. Маркування, зберігання будівельних матеріалів та санітарно-технічних виробів. Вимоги до якості. Призначення.

 

Тема 21. Товари побутової хімії

Поняття про товари побутової хімії, їх значення. Класифікація та характеристика асортименту товарів побутової хімії. Маркування товарів.

Клеї: характеристика асортименту рослинного, тваринного походження мінеральних, синтетичних. Маркування, зберігання, гарантійні терміни використання.

Лакофарбні товари. Класифікація, характеристика сикативів, оліфи, лаків, барвних поєднань тощо. Терміни використання.

Засоби для прання, миття та чищення текстильних виробів і предметів домашнього побуту. Синтетичні мийні засоби, їх переваги й недоліки. Асортимент. Допоміжні засоби для прання. Засоби, що видаляють плями, чистять, полірують предмети, їх види і властивості.

 

Тема 22. Мінеральні добрива. Засоби захисту рослин

Мінеральні добрива. Класифікація, асортимент, призначення. Терміни зберігання мінеральних добрив. Маркування товарів.

Класифікація і асортимент рослин.

Товарознавча характеристика квітів. Підготовка до продажу (правила зрізання квітів, первинна обробка квітів і саджанців). Умови зберігання зрізаних квітів і саджанців.