S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert

  • Реєстрація

Класифікація і групова характеристика шовкових та вовняних тканин

 

       Навчальні питання:

    1. Класифікація та групова характеристика шовкових тканин

    2. Класифікація та групова характеристика вовняних тканин

 

     1. Класифікація та групова характеристика шовкових тканин

   Асортимент шовкових тканин відрізняється великою різноманітністю, особливо за волокнистим складом, а також будовою тканин та видами обробки. До них належать тканини, які виробляють із натуральних (шовкових), штучних і синтетичних ниток та волокон. 97 % сучасного асортименту шовкових тканин становлять тканини, виготовлені із штучних і синтетичних волокон або з їх сполучень. Виробництво шовкових тканин сконцентровано на Київському, Дарницькому, Черкаському шовкових комбінатах, а також на Луцькому виробничо-торговому об'єднанні "Волтекс".

   Згідно з торгівельною класифікацією шовкові тканини ділять на вісім груп, кожну з яких у свою чергу ділять на підгрупи та види. Підгрупи: 1  крепові, 2 – гладкі, 3 – жакардові, 4 – ворсові, 5 – спеціальні, 6 – штучні вироби.

                                                  41ovkovi tkanunu                                   42

   Білизняні тканини – це в основному тканини для пошиття корсетних виробів. Виготовляють їх дрібновізерунковим або жакардовим переплетенням віскозних комплексних ниток із бавовняною пряжею; випускають під різними назвами.

  43 lacuficaciy 

   Платтяні та платтяно-костюмні тканини — найчисельніша група шовкових тканин, яка різниться волокнистим складом, особливостями будови, способом основної та кінцевої обробки. За волокнистим складом платтяні й платтяно-костюмні тканини поділяють на шість груп.

 

44tkanunu sovkovi nutku  

   Залежно від характеру поверхні та скрученості ниток платтяні й платтяно-костюмні тканини можуть бути креповими, гладкими, жакардовими та ворсовими.

   Тканини із шовкових ниток і пряжі  тонкі, шовковисті, приємні на дотик тканини, з високими гігієнічними властивостями. Найвідоміші тканини із шовкових ниток: крепові (креп-шифон, креп-жоржет, крепдешин), шовкові полотна, тканини жакардові, ворсові.

                       45plat koc sovkovi              46 plattyno koctymni            47 iz cuntrtuznux nutok   

   Тканини із шовкових ниток і пряжі в поєднанні з іншими видами сировини порівняно з чистошовковими тканинами важчі, різняться волокнистим складом, особливостями будови, обробки. При виробництві цього виду тканин використовують різні за будовою та скрученістю нитки: текстуровані, модифіковані, фасонні, пологі, муслінові, крепові тощо.

   Тканини із штучних ниток характеризуються гарним зовнішнім виглядом, добре драпіруються, мають високі показники гігієнічних властивостей (віскозні тканини), порівняно з тканинами з натуральних ниток вони важчі, більш грубі, жорсткіші, більше зминаються й збігаються. Ці тканини за обсягом виробництва посідають чільне місце серед шовкових тканин, бо в Україні є власна сировинна база для їх виробництва. Асортимент платтяних і платтяно-костюмних тканин постійно змінюється залежно від виду переплетення, а також залежно від способів основної та кінцевої обробки (малозминальна, малозсідальна тощо). 

   Сучасний асортимент платтяних, платтяно-костюмних тканин із синтетичних ниток і пряжі в поєднанні з іншими видами сировини поповнюється за рахунок виробництва шовкоподібних, бавовняноподібних та вовняноподібних тканин.

 

48

 

   Сорочкові тканини повинні бути формостійкими, малозсідальними та незминальними, залежно від умов і сезону експлуатації мати відповідні гігієнічні властивості.

   Костюмні тканини, оформлені різноманітними візерунками — в смужку, клітинку, мають хороші споживчі властивості й використовуються для пошиття молодіжних костюмів.

   Плащові тканини — це здебільшого щільні тканини з гладкою поверхнею, їх випускають гладкофарбованими, меланжевими, пістрявотканими, вибивними, з водовідштовхувальними властивостями.

   Підкладкові тканини повинні бути стійкими до поту, тертя, забруднень, мокрих обробок, мати міцне забарвлення.

   Меблево-декоративні тканини використовують як портьєрні, оббивні, драпірувальні та матрацні. 

   Портьєрні, оббивні тканини переважно виготовляють жакардовим, дрібновізерунчастим, ворсовим переплетеннями.

  Шовкові штучні вироби  це головні та носові хустинки, скатерті, серветки, покривала. За оздобленням можуть бути гладкофарбованими, вибивними, пістрявотканими, вишитими. Їх об’єднують у три групи:

  - вироби гладкі: хустки головні, шарфи, кашне, хустинки кишенькові, комірці, банти-стрічки, купони для чоловічих сорочок (українок, гуцулок), прапорці, вимпели тощо;

   - вироби ворсові: завіси, портьєри, скатерки, доріжки тощо;

   - краватки всіх видів і типів, чоловічі та хлоп’ячі.  

 

Продовження