Навчальні питання:
1. Швейна галантерея, класифікація, характеристика асортименту
2. Вимоги до якості швейної галантереї
1. Швейна галантерея, класифікація, характеристика асортименту
До асортименту швейної галантереї відносять предмети жіночого і чоловічого туалету, вироби з художнім розписом, вироби з еластичної стрічки і тасьми.
Асортимент виробів з художнім розписом – хустки головні та ажурні, хусточки, косинки, шарфи, шалі, кашне чоловіче (подвійне та одинарне), жіноче одинарне (може бути плісованим), комірці, штори, покривала, скатертини тощо.
Виготовляють хустки і шарфи з бавовняних, вовняних, шовкових (натурального, штучного - віскозного й ацетатного, синтетичного шовку - капрону) тканин, тканин з художнім розписом.
Існують різні способи розпису: гарячий і холодний батик, вільний розпис, аерографія, ручне набивання і фотодрук.
Предмети чоловічого туалету: краватки, помочі, чоловічі паски. Краватки бувають трьох видів: краватки-самов'язи, регати, бантики (з різноманітних тканин).
Предмети жіночого туалету: грації, напівграції, корсети, бюстгальтери.
Вироби з еластичної стрічки і тасьми: помочі, паски, підв'язки (з еластичної стрічки) тощо.
Парасольки випускають чоловічі та жіночі, вони бувають нескладаними, складаними, самоскладаними, складаними напівавтоматами та автоматами, з куполом з тканин бавовняних та шовкових (з натурального шовку та синтетичного), дитячі та підліткові (виготовляють нескладаними, рідше скиданими з куполом з бавовняних та синтетичних тканин) та інші (парасолька-тент, для художників, сонцезахисна).