S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

Шкіряна галантерея. Класифікація і групова характеристика асортименту. Вимоги до якості шкіргалантереї і дорожніх речей

 

 

    Навчальні питання:

1. Шкіряна галантерея: класифікація, групова характеристика асортименту

2. Вимоги до якості шкіргалантереї і дорожніх речей

 

1. Шкіряна галантерея: класифікація, групова характеристика асортименту

Вироби шкіряної галантереї залежно від умов використання поділяються на побутові (у побуті людини виконують утилітарні й естетичні функції) та спеціальні (використовують у спеціальних умовах і мають особливі конструкції). До спеціальних шкіргаланте­рейних виробів відносять: рукавички боксерські, пояс монтажний, сумку для листоноші тощо.

За призначенням шкіряну галантерею поді­ляють на предмети туалету, предмети для зберігання документів, паперів, грошей та інших предметів і дорожні речі.

Основними матеріалами для виготовлення шкіряної галантереї є шкіра натуральна та штучна, клейонки, тканини, неткані матеріали, картон та ін.

67bДо предметів туалету належать сумки, рукавички і рукавиці, ремні поясні і для годинників.

Сумки розрізняють жіночі, чоловічі, ди­тячі, для учнів, господарчі, дорожні, спортивні та літні (пляжні). Сумки бувають твердої конструкції, напівтвердої та м'якої. Форми сумок різноманітні.

Рукавички та рукавиці - шиють зі спеціальних шкір на підкладці або без неї. Розрізняють рукавички чоловічі та жіночі, рукавиці чо­ловічі, жіночі, підліткові та дитячі.

Ремені поясні випускають чоловічі, жіночі та дитячі. Вони бувають прямокутними та фігурними.

Ремені для годинників (наручних та кишенькових) бувають суцільнокроєними, складеними, з підкладкою та без неї, з напульсниками та без них.

До предметів для зберігання документів, паперів, грошей та інших предметів відносять:

Портфелі за призначенням поділяють на ділові (для повсякден­ного носіння паперів, книг), дорожні (найбільш зручні) та учнівські. Ділові портфелі призначені для повсякденного перенесення ділових паперів, журналів, канцелярського приладдя. Для них характерний невеликий обсяг, відповідні розміри, наявність відділень для ділових паперів, книжок тощо, строгі лінії деталей і силуету, стримана кольорова гама. Жіночі ділові портфелі відрізняються меншими розмірами і обсягом, більш складними лініями зовнішніх додаткових деталей і більш різноманітною гамою кольорів використовуваних матеріалів.

Папки випускають ділові та адресні

Гамани (бумажники) для зберігання документів, дрібних паперів, паперових грошей можуть бути дво- та три складаними, відкритими та такими, що закриваються, на підкладці або без неї.

Портмоне (що закривається звичайно клапаном) та гаманці (за­криваються рамковим замком) випускають об'ємними та плоскими.

Обкладинки виготовляють для збереження документів (різних розмірів залежно від призначення) та книг.

До дорожніх речей відносять:

Валізи виробляють з різних матеріалів твердими та напівтверди­ми, не складаними та складаними зі змінним об'ємом, довжиною від 25 до 90 см (яка позначається номерами). Валізу твердої конструкції прямокутної форми називають «дипломатом». Валізи призначені для перевезення і зберігання великої кількості особистих речей і предметів ужитку.

Несесери — набори предметів туалету в футлярах. Розрізня­ють несесери дорожні, для гоління  та манікюрні.

Портпледи — вироби для перевезення постільних речей.

 68b

 

Продовження