S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert

  • Реєстрація

Поняття про товари побутової хімії, їх значення. Класифікація товарів побутової хімії. Маркування та зберігання товарів побутової хімії

 

     Навчальні питання:

1. Поняття про товари побутової хімії, їх значення.

2. Класифікація товарів побутової хімії.

3. Маркування та зберігання товарів побутової хімії

 

1. Поняття про товари побутової хімії, їх значення

На початку нашої ери люди використовували в побуті близько 100 хімічних речовин як органічного походження (бджолиний віск, крохмаль, жири, оливкову та кокосову олію, оцтову кислоту тощо), так і неорганічного (пемза, кухарська сіль тощо). Крохмаль застосовувався для склеювання папірусу, яєчний білок — для склеювання виробів, бджолиний віск — для виготовлення фарб, покриття табличок для письма, виготовлення засобів догляду за меблями.

До товарів побутової хімії відносять товари хімічної природи, призначені для різних господарських потреб. Товари побутової хімії - продукція багатьох галузей промисловості (хімічної, нафтопереробної, лакофарбової, масложирової, лісохімічної та ін.) Їх застосування оптимізує процеси, заощаджує ресурси, але при цьому потрібно відзначити негативні сторони їх використання: вони токсичні і алергенні, екологічно жорсткі, хімічно активні. Також вимагають суворого дотримання правил експлуатації, упаковки, зберігання і термінів реалізації.

Нині побутова хімія - це самостійна галузь промисловості. Щороку у світі виробляється майже ЗО млн. т товарів побутової хімії. Це мийні, засоби для чищення, дезінфікуючі засоби, засоби для догляду за меблями й підлогою, для боротьби з комахами і захисту рослин, засоби для вибілювання, підкрохмалювання, підсинювання, різноманітні фарби, клеї, автокосметика тощо. У побуті широкого застосування набули мийні засоби. Річ у тім, що чиста вода добре видаляє із забрудненої поверхні лише розчинні в ній речовини. Часточки нерозчинних речовин, які змочуються водою (гідрофільні), можна видалити за рахунок механічного впливу. Якщо ж речовини не змочуються водою (гідрофобні) і до того ж мають підвищену в'язкість, то практично їх не можна видалити водою. Це стосується жирових забруднень, воску, стеарину, олії, різних органічних речовин тощо. У таких випадках застосовується мило, а ще краще — синтетичні мийні засоби (СМЗ), що належать до групи поверхнево-активних речовин (ПАР). 

 

Продовження