S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

Пакування, маркування, зберігання килимів. Догляд

   

 

      Навчальне питання:

1. Пакування, маркування, зберігання килимів. Догляд

 

1. Пакування, маркування, зберігання килимів. Догляд

На зворотному боці килимів машинного виготовлення став­лять клеймо ВТК, на якому зазначається: найменування підприємства-виготівника, номер виробу, артикул, сорт, штамп контролера ВТК. Крім того, на виріб наклеюють, або до нього прикріплюють ярлик із такими даними: номер рисунка, артикул, розмір, сорт, номер ви­робу, назва, номер пакувальника, маркувальника, сортувальника, дата виготовлення.

Килими шириною 70 см скручують у рулони по 10 шт., шири­ною 90 - 110 см - по 5 шт.; шириною 130 - 140 см і більше — по 1 — 2 шт. Рулон прошивають з торцевого боку у двох місцях, обв'язують шпагатом з торцевого боку, запломбовують пломбою відправника. У кожному рулоні повинні бути килими одного артикулу і сорту.

Машинні килими і килимові вироби пакують так: при переве­зеннях в інші міста в контейнерах рулони обшивають одним шаром тарної тканини, а при перевезеннях дрібними партіями залізницею і водними маршрутами - подвійним шаром тарної тканини; потім до рулонів кріплять бирку і пломбують. При перевезеннях у вагонах без­посередньо на адресу покупця рулони обшивають шаром тарної тка­нини або рогожею.

Килими і килимові вироби зберігають у сухих і чистих склад­ських приміщеннях. Килими і килимові вироби машинного виробництва або зберігають згорнутими у рулон лицевим боком усередину. Килими повинні бути пересипані нафталіном, або іншими засобами, що запобігають пошкодженню міллю, але не погіршують зовнішнього вигляду килимів.

Догляд 

Правильний догляд за килимами та килимовими виробами підвищує їх міцність і продовжує термін служби.  Для того, щоб зношення ворсової поверхні було рівномірним, рекомендується змінювати положення килимів на підлозі. Для того, щоб вироби не скручувались по краях, із зворотного боку необхідно пришити до країв чи кутів невеликі полотняні кишені та вкласти до них тонкі металеві пластини, які одночасно зменшують кількість електростатичних зарядів у килимі.

Для зменшення зношування, збільшення еластичності та пружності килима рекомендується підкладати під нього повстяну підоснову або губчасту гумову підкладку. Підлога, на яку розкладають килими, повинна бути ретельно очищена та суха.

Протягом трьох-чотирьох місяців із початку експлуатації інтенсивно чистити килим пилосмоком чи застосовувати для чищення жорсткі щітки не рекомендується. У подальшому ткані килими слід чистити раз на тиждень пилосмоком або пружним трав’янистим зволоженим віником, або м’якою щіткою. Не рекомендується вибивати порох з килимів, б’ючи  по поверхні твердими предметами, пересувати меблі по поверхні килима тощо.

Добре чистити килими снігом.

За необхідності чищення поверхні можна проводити мийними засобами, але не рідше, ніж два рази на рік.

Ручні та машинні ткані килими з чисто вовняним і змішаним розрізним ворсом ушкоджуються міллю та килимовими жучками, які поїдають ворсову фарбовану вовняну пряжу (за винятком пофарбованої в зелений колір). Личинки килимового жучка та молі розмножуються в антисанітарних умовах зберігання, у вологих, запорошених приміщеннях, на забруднених ділянках килимів, які своєчасно не просушувались і не провітрювались. Тому влітку килими необхідно просушувати на сонці, провітрювати та чистити.

Килими зі синтетичних ниток добре чистяться пилосмоком, свіжі плями на ворсовій поверхні легко знімаються теплою водою.

Виробник гарантує відповідність килимів та килимових виробів вимогам нормативної документації в разі дотримання умов експлуатації, транспортування та зберігання.

У торгівельній мережі килими та килимові вироби зберігають у сухих і чистих складських приміщеннях. Килими ручного виробництва слід зберігати на складі в розгорнутому вигляді, складеними на стелажах не більше, ніж по 50 шт. (ворсові) і 60 шт. (безворсові) у кожному штабелі.

Килими та килимові вироби машинного виробництва ткані чи неткані зберігають згорнутими рулонами лицьовим боком усередину.