S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

Поняття про головні убори. Класифікація асортименту головних уборів

 

           Навчальні питання:

1. Поняття про головні убори

2. Класифікація асортименту головних уборів

 

1. Поняття про головні убори

 

Побутові головні убори є частиною костюма. Їх основна функція – захищати людину  від різних впливів навколишнього середовища – дощу, сонця, холоду. Від головного убору залежить зовнішній вигляд всього ансамблю одягу.   Він повинен поєднуватися з іншими предметами одягу та взуття за кольором, формою, обробкою та  обов’язково відповідати типу і кольору обличчя,  волоссю людини, його віковим ознакам, а також сучасному напрямку моди. Головний убір надає ансамблю одягу завершеності. Його форма залежить від кліматичних умов, способу життя людини та матеріалів, з яких вони виготовляються. Головні убори шили з листя і волокон рослин, пір'я птахів, а також зі шкір тварин, особливо в країнах з холодним кліматом.

У Стародавній Русі головні убори селян, городян і бояр розрізнялися за оформленням, прикрасами, якістю використовуваних матеріалів.

У процесі еволюції суспільства (розвиток класових відносин, економіки та духовного життя людей, зміна умов праці та побуту) змінювалися і форми головних уборів.

При розробці моделей головних уборів враховують напрям моди, наявність нових матеріалів, використання нових видів обладнання, застосування нових технологій і багато інших чинників.

При розробці моделей враховують, крім того, естетичні, гігієнічні, експлуатаційні, технологічні та економічні вимоги до головних уборів.

Статус головних уборів у моді зростає, і хто знає, можливо, скоро без них не вийде з дому жодна модниця. Головний убір, безперечно, займає провідне місце серед різних доповнень. Він завершує туалет, від його загального вигляду, форми, матеріалу, кольору, оздоблення та прикрас залежить ансамбль одягу в цілому.

 

   Продовження