Навчальні питання:
1. Пакування, маркування, зберігання, гарантії
2. Правила експлуатації цифрових фотоапаратів
1. Пакування, маркування, зберігання, гарантії
Маркування.
На кожному фотоапараті і об'єктиві вказують їх найменування, марку заводу-виготовлювача, порядковий номер камери і об'єктиву. Кожний виріб повинен мати паспорт, інструкцію з експлуатації. У паспорті зазначається тип, найменування, марка товару; товарний знак підприємства-виробника; номер стандарту на даний товар; дата виготовлення. Інструкція з експлуатації повинна містити всю необхідну інформацію про установку апаратури, її використання, догляд, безпечну експлуатацію.
Пакування.
Фотоапарат у футлярі з приладдям пакується в картонну коробку з вкладишами із спіненого полістиролу, який виконує функцію амортизатора. Індивідуальне упакування повинно оберігати товар від атмосферних опадів і механічних пошкоджень при транспортуванні. Коробку ззовні опломбовують. У коробку вкладають пакувальний лист з підписом особи, яка здійснювала пакування, і датою упаковки.
На упаковці наносять встановлені стандартами маніпуляційні попереджувальні знаки з написами:
- «Верх»;
- «Обережно – не кантувати!»;
- «Обережно – прилади!»;
- «Захищати від вологи!»;
- «Скло» та інші.
Зберігання.
Розпаковані фотоапарати слід зберігати в індивідуальної упаковці в сухому опалювальному приміщенні на полицях та стелажах при температурі від 5 - 45° С і відносній вологості повітря не вище 65%.
Гарантійний період на фотоапарат обчислюється з моменту продажу виробу покупцеві. Дата продажу, а також відомості придбану модель, повинні бути своєчасно та чітко занесені продавцем у гарантійну картку (гарантійний талон). Протягом гарантійного періоду виріб підлягає безкоштовному ремонту в одному з сервісних центрів, перелік яких повинен бути вказаний в інструкції з користування. Гарантія діє в тому випадку, коли в товарі з'явились недоліки, пов'язані з використанням неякісних матеріалів або через неякісне збирання.