Навчальні питання:
1. Щіткові вироби: класифікація, асортимент, вимоги до якості
2. Дзеркала: класифікація, асортимент, вимоги до якості
1. Щіткові вироби: класифікація, асортимент,вимоги до якості
До асортименту щіток входять щітки взуттєві, для одягу, для капелюхів, зубні, для гоління та фарбування брів і вій.
Щітки складаються з ворсу та колодки. При виготовленні застосовують натуральні, штучні та синтетичні матеріали, алюмінієву проволоку для масажних щіток, резину - для щіток по догляду за замшевим взуттям. Для колодок та ручок застосовують деревину та пластмаси.
Щітки для одягу поділяють за конструкцією на домашні, кишенькові, дорожні та щітки-вішалки. В одежних щіток кущі повинні бути не дуже густими, а колодки відшліфованими і полакованими.
Щітки за формою, розмірами і зовнішнім оформленням повинні відповідати затвердженим взірцям і стандартам. Дерев’яні колодки повинні мати правильну форму, деревина бути сухою, без тріщин та інших дефектів. Вимагається, щоб щетина і волос були добре промиті та продезінфіковані, Кущі повинні бути розміщені симетрично, ряди бути прямими, закріплення міцним.
Щіткові вироби випускають одного ґатунку. Якість оцінюють по відповідності форми, розмірів і зовнішнього оформлення вимогам стандартів. Показниками зовнішнього вигляду щіток є кількість рядів пучків, а також пучків у кожному ряді, розміри щіток, форма ручки, колодки.