Навчальні питання:
1. Вимоги до якості туалетного мила
2. Пакування та маркування, терміни реалізації
1. Вимоги до якості туалетного мила
Мило повинне бути щільним, однорідним, не допускаються на поверхні смуги, прошарки, тріщини, плями тощо. Штамп заводу має бути чітким.
Туалетне мило випускають без обгортки й в обгортці. Його упаковують також в одношарову обгортку з прозорих і напівпрозорих полімерних матеріалів, з ламінованого паперу, фольги і паперу з мікро-восковим покриттям. Туалетне мило може бути по 1-4 шматки упаковано в декоративні пластмасові мильниці, художньо оформлені футляри, коробки з картону.
Туалетне мило випускають рідким у пластмасових флаконах з дозатором.
2. Пакування та маркування, терміни реалізації
Туалетне мило упаковують у групову тару - картонні коробки, пачки, пакети чи ящики (коробки) з гофрованого картону. Групова тара повинна бути заклеєна для забезпечення зберігання при транспортуванні.
На поверхні шматка має бути зазначена номінальна маса в г, товарний знак підприємства-виробника, група мила. На етикетці мила, крім цієї інформації, вказують також найменування мила, інформацію про виробника, дату виготовлення, позначення стандарту. Аналогічна інформація повинна бути зазначена на груповій і транспортній тарі, включаючи інформацію про кількість шматків у пакувальній одиниці. На транспортну тару наносять знак - "Боїться вогкості".
Маркування на туалетне мило наносять на кусок, обгортку, коробку або етикетку флакона.
Туалетне мило повинне зберігатися в сухих, закритих, добре провітрюваних приміщеннях (на складах повинне застосовуватися вентилювання) при температурі не нижче -5°С і відносної вологості повітря не вище 75 %. При зберіганні ящики з милом повинні укладатися в штабелі висотою не більше 2 м. Між рядами мають залишатися проходи для циркуляції повітря. Гарантійний термін зберігання мила - 6 місяців з дня виготовлення.