S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert

  • Реєстрація

Засоби для прання, миття та чищення текстильних виробів та предметів домашнього побуту. Синтетичні мийні засоби, їх переваги й недоліки. Асортимент. Допоміжні засоби для прання. Засоби, що видаляють плями, чистять, полірують предмети, їх види


 

     Навчальні питання:

1. Засоби для прання, миття та чищення текстильних виробів та предметів домашнього побуту

2. Синтетичні мийні засоби, їх переваги й недоліки. Асортимент

3. Допоміжні засоби для прання

4. Засоби, що видаляють плями, чистять, полірують предмети, їх види і властивості.

 

1. Засоби для прання, миття та чищення текстильних виробів та предметів домашнього побуту

До миючих засобів відносять засоби для прання та миття - основні (синтетичні миючі) і допоміжні (відбілювальні, водопом'якшувальні, підсинюючі, підкрохмалюючі) засоби і господарське мило.

zasobuМиючі засоби повинні бути нешкідливі в споживанні.

Функціональні властивості визначаються миючою здатністю (властивістю відновлювати чистоту забрудненої поверхні), виконанням допоміжних функцій (дезинфікування, антистатичний ефект та ін.), універсальністю – придатністю миючих засобів виконувати основну функцію в середовищі різної жорсткості і температури миючого розчину.

До ергономічних властивостей відносять зручність користування миючими засобами, що залежить від їх консистенції, розчинності, необхідності нагрівання миючого розчину, зручність дозування і внесення.

Надійність миючих засобів характеризується незмінністю складу, кольору, запаху під час зберігання.

Естетичні властивості визначаються однорідністю кольору і художнім оформленням упаковки.

 

 

zasobu2

 

Засоби для прання виробів з волокон бавовни і льону мають більш високий вміст лужних солей. Використовують для прання і замочування білизни, ручного і машинного прання, прання з одночасним відбілюванням, машинного і ручного прання сильно забруднених виробів.

 

 

zasobu31

 

 

Засоби для прання з волокон вовни, шовку і хімічних утворюють слаболужне середовище і не містять відбілювачів. Призначені в основному для ручного прання.

 

 

 

 

 

universal

Засоби універсальні застосовують для прання виробів з волокон бавовни, льону, вовни, шовку і хімічних. Активність лугів регулюється температурою прання в
залежності від того, з яких волокон вироби.

 

 

kompl diya

Засоби комплексної дії – універсальні, але мають зазвичай в складі спеціальні добавки для прояву допоміжних функцій: підфарбовування, дезінфекції, видалення білкових плям, антистатичної обробки.

 

 

Засоби для прання та миття повинні мати приємний запах, встановлений колір, певну миючу здатність, однорідну консистенцію, не злежуватися, бути без згустків і осадів, добре розчинятися у воді.

 

Продовження